"Kaczyński głupi nie jest. Zamiast wyprowadzać Polskę z Unii, chce wyprowadzić Unię z Polski"

"Kaczyński chce wyprowadzić Unię z Polski, to znaczy zmniejszyć do minimum zachodnio-europejski, liberalny, demokratyczny sposób myślenia, te wszystkie brednie o trójpodziale władz, poszanowaniu mniejszości, świeckim państwie" - pisze Daniel Passent na blogu.

"Dużo złego można o nim powiedzieć, ale głupi to on nie jest. Zamiast wyprowadzać Polskę z Unii, Kaczyński chce wyprowadzić Unię z Polski" - zaczyna swój najnowszy wpis na blogu w serwisie polityka.pl Daniel Passent.

Zdaniem publicysty Kaczyński chce pozostawienia Polski w Unii Europejskiej, ale na innych warunkach, jako związku suwerennych państw, które "biorą kasę, ale wybierają à la carte bądź ograniczają swoją integrację do kilku dziedzin".

Prezesowi PiS na pewno zależy - jak przekonuje Passent - na dostępie do wolnego rynku, wspólnej polityce obronnej, polityce zagranicznej już nie tak bardzo, bo musi być maksymalnie proamerykańska i daleka od Moskwy. "I taka, która uznaje naszą hegemonię w regionie Trójmorza i Wyszehradu" - pisze publicysta.

Ale przede wszystkim prezes PiS potrzebuje unijnych pieniędzy do polityki wewnętrznej.

Każdy konflikt z Unią i z Niemcami czyni prezesa w oczach jego zwolenników większym patriotą, obrońcą przed dyktatem Berlina i Brukseli, czyli kanclerz Merkel, której wybór wspierało Stasi, i zdradziecką mordę Tuska

- przekonuje Daniel Passent.

Publicysta ostrzega, że efektem polityki Jarosława Kaczyńskiego będzie osamotniona Polska w Unii Europejskiej:

Zamiast być mniejsi wśród wielkich, wolimy być więksi wśród małych.

''Zła wiadomość dla Kaczyńskiego''

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (83)
"Kaczyński głupi nie jest. Zamiast wyprowadzać Polskę z Unii, chce wyprowadzić Unię z Polski"
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 26 razy 18

  A my po wyborach wywieziemy to PiS - owskie lajno taczkami w sina dal .

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 22 razy 16

  Bardzo chcę zobaczyć, jak sobie kotozbaw wyobraża "unię obronną" z EU z ruskim agentem jako polskim ministrem wojny... Bo póki co - NIKT nie zanegował treści książki Piątka, tylko pitolenie, jak z tym wrakiem...

 • cool_matt

  Oceniono 15 razy 13

  Uda sie bo Polacy to jest "naród" wyjątkowo durny i paskudny ...

 • myciel66

  Oceniono 13 razy 11

  JK to rządny pomsty warchoł. Trzeba mu się przeciwstawiać z całą mocą, żeby nie zrealizował tego swojego paranoicznego planu. Izoluje RP, żeby się tu samodzielnie rządzić, karać, wsadzać i mścić. Bycie w UE to Polska racja stanu. JK wyprowadzając RP z UE, czy UE z RP jest zdrajcą, agentem Putina, Targowicą II i zwykłym warchołem. Brońmy się przed nim ze wszystkich sił!!!

 • def11

  Oceniono 12 razy 10

  Pozostaje pytanie czy uda mu się tak zmanipulować społeczeństwo które obecnie w 80 procentach popiera nasze członkostwo w UE, by móc w praktyce zrealizować swój plan Polski z pieniędzmi UE ale zupełnie niezależnej od UE, wątpię.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 10 razy 8

  Moim zdaniem Jarosław Kaczyński to tchórz. To największy szkodnik Polski. Śmieć, któremu udało się kłamstwem i podstępem dojść do władzy.

 • berek-oberek

  Oceniono 14 razy 8

  Bzdura, celem Kaczyńskiego i jego przydupasów jest pozostanie przy władzy za każdą cenę, a w dodatku w całej tej tezie brakuje istotnego elementu, mianowicie reakcji Unii. Moim zdaniem, nasz rząd kretynów systematycznie edukuje przywódców Unii, w jaki sposób w przyszłości, w należytym trybie powinni oni postępować z buraczanym wykwitem na granicy cywilizacyjnej Europy.

 • vapor1

  Oceniono 9 razy 7

  Nikt nie żyje wiecznie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX