Łapiński o polskich neonazistach: "Śmieszne i straszne"

- Ktokolwiek czci i gloryfikuje Adolfa Hitlera musi być niespełna rozumu - mówił dziś w Radiu TOK FM Krzysztof Łapiński, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy, który był gościem Piotra Kraśki.

Rzecznik prezydenta komentował materiał "Superwizjera" TVN, który udokumentował kult Adolfa Hitlera w środowisku nacjonalistów. - Ci ludzie wyrządzają krzywdę Polsce i naszemu wizerunkowi - powiedział Krzysztof Łapiński.

- Co pan sobie pomyślał, gdy obejrzał wstrząsający materiał "Superwizjera" o polskich neonazistach? - zapytał dziennikarz. 

- To były dwie refleksje: straszna i śmieszna. Straszna, bo w Polsce znajdują się osoby które gloryfikują Hitlera, człowieka, który odpowiada za wymordowanie milionów osób. Śmieszna, bo ci ludzie ewidentnie są niedouczeni - mówił rzecznik prezydenta. Rozmówca Piotra Kraśki zastrzegł, że traktuje sprawę bardzo poważnie.

Patrioci zapatrzeni w Hitlera

- Ktoś, kto uważa się za polskiego patriotę, wznosi toast za pomyślność Polski i jednocześnie gloryfikuje Hitlera, chyba nie rozumie kim był ten człowiek, nie rozumie że chciał zniszczyć Polskę i że przez jego działania zginęły miliony Polaków, ich rodaków - tłumaczył Łapiński.

- Więc to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, że w Polsce w XXI wieku znajdują się osoby, które takich działań się dopuszczają. Tu muszą wejść organy ścigania, bo to jest do oceny prawno-karnej - stwierdził doradca prezydenta.

Na pytanie Kraśki co doradziłby posłowi Robertowi Winnickiemu, nacjonaliście, którego współpracownik był jednym z bohaterów materiału "Superwizjera", Łapiński odpowiedział dyplomatycznie. - Doradziłbym mu, by staranniej dobierał współpracowników. Nie chcę jednak pouczać dorosłego człowieka - powiedział doradca prezydenta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (149)
Krzysztof Łapiński o polskich neonazistach: Śmieszne i straszne
Zaloguj się
 • xyz_xyz1

  Oceniono 21 razy 17

  No cóż jest takie przysłowie kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Dla celów politycznych towarzystwo z pod znaku partii mieniących się patriotycznymi klepali po plecach wszelakie grupy kibolsko - chuligańsko - nacjonalistyczne. No i teraz mają - tym kretynom nie wystarczył już nacjonalizm w polskiej siermiężnej wersji zapragnęli nacjonalizmu w wersji dojeżdżaj rodem z hitlerowskich Niemiec. A że to całkowicie pozbawione logiki bo dla nazisty Polak to w najlepszym przypadku człowiek II kategorii to sprawa inna. To towarzystwo nie za historii im się podobają symbole i sposób działania. A władza teraz ma lekki problem. Bo ociupinkę przegięto. I tego już nie można zostawić bez reakcji. Ale też nie można zbytnio "gnębić" swego żelaznego elektoratu. No i jest problem.

 • marudna.maruda

  Oceniono 22 razy 16

  "Śmieszna, bo ci ludzie ewidentnie są niedouczeni - mówił rzecznik prezydenta."- haha, ależ to zabawne. Dorośli niedouczeni, ale przypadkiem o Hitlerze usłyszeli, nauczyli się jego życiorysu na pamięć i gloryfikują. Prawdziwi patrioci.

 • czemrok

  Oceniono 21 razy 15

  Najdziwniejsze że jeszcze wszyscy nie siedzą,na czele z winnickim. Ochrania ich dobra zmiana?

 • rg142

  Oceniono 14 razy 12

  Jak widać, śledztwo dziennikarzy i przeniknięcie do organizacji nazistowsko-kibolskiej jest jedynym sposobem na obnażenie i napiętnowanie tych bandziorów silnych tylko w grupie i z zamaskowanymi twarzami.
  Pissowska prokuratura + policja wiedzą doskonale o " imprezach" tego typu i ich zdecydowane działanie polega na ochronie naziolsko-kibolskich marszów oraz na zatrzymywaniu i karaniu przeciwników radosnej, polskiej młodzieży patriotycznej

 • agata-ata

  Oceniono 15 razy 11

  to aż żenujące jak ministerek sie wił w odpowiedzi (?) na pytanie o uchodżców... hahahaha, jak to zrobić żeby się wywinąć. Kiedy oni sie nauczą, że TO SŁYCHAĆ I WIDAĆ I CZUĆ, a my nie jesteśmy kretynami, któremu PIS wciśnie każdy kit.

 • homo_lupus

  Oceniono 15 razy 11

  dyplomatycznie należałoby go pisdnąć w ryya, ale to jeden z członków, na których opiera się WADZA, więc pisdnięcie nie wchodzi w grę.

  Pani Klempa albo inna Mazurek co najwyżej może powiedzieć, że nie popiera, ale rozumie.

 • lechu_55

  Oceniono 12 razy 10

  będziesz miał śmiesznie jak twój pryncypał pójdzie pod Trybunał Stanu a ty bedziesz świadkiem posiłkowym.... panie łapkowski.

 • strykasia

  Oceniono 14 razy 10

  towarzyszu Łapiński nie róbcie z siebie większego idioty niż jesteście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX