Biedroń o głosowaniu radnych PO: Masakra. Nie chcieli nawet rozmawiać o edukacji seksualnej

- A co tu komentować? Masakra - mówi Robert Biedroń portalowi tokfm.pl. Tak prezydent Słupska podsumowuje głosowanie radnych Platformy Obywatelskiej, którzy razem z politykami PiS odrzucili jego uchwałę intencyjną ws. wprowadzenia w miejskich szkołach nowoczesnej edukacji seksualnej dla młodzieży. Tymczasem radny Paweł Szewczyk odpiera zarzuty prezydenta.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miejskiej politycy PO i PiS zgodnie zagłosowali przeciwko uchwale intencyjnej prezydenta Roberta Biedronia, który chce wprowadzić do słupskich szkół nieobowiązkowe zajęcia z wiedzy o seksualności

Prezydent Robert Biedroń o głosowaniu PO ws. edukacji seksualnej

- A co tu komentować? Masakra - mówi prezydent Robert Biedroń. Czy spodziewał się poparcia ze strony radnych Platformy dla swojego pomysłu? - Jestem zdziwiony postawą polityków PO, bo ten projekt niczego nie przesądzał. To była uchwała kierunkowa - można było iść na wiele kompromisów, bo nie zamykała niczego. Było pole do dyskusji - mówi portalowi tokfm.pl Robert Biedroń.

Jak podkreśla prezydent Słupska, radni odrzucili jednak uchwałę bez dyskusji. - To było głosowanie bez dyskusji. Radni PO i PiS nie chcieli nawet rozmawiać o edukacji seksualnej - powiedział Robert Biedroń. 

Zdaniem prezydenta Biedronia politycy Platformy są niekonsekwentni. - PO publicznie deklaruje co innego. i po raz kolejny, po wybryku z obywatelskim projektem Ratujmy Kobiety, zrobiła coś wbrew swoim deklaracjom. Szkoda, bo na utracie wiarygodności Platformy zyskuje głównie PiS - podsumowuje prezydent.

Radny Paweł Szewczyk: Uchwała została napisana na kolanie

Z tą oceną sytuacji kompletnie nie zgadza się słupski radny Paweł Szewczyk z klubu Platformy Obywatelskiej. Zabrał głos na Twitterze w odpowiedzi na wpis prezydenta Roberta Biedronia. Według radnego PO uchwała intencyjna prezydenta Słupska ws. edukacji seksualnej została przygotowana na kolanie, "bez ramowego programu, bez kosztów wdrożenia, bez opinii oświatowej i komisji rady". 

W kolejnym wpisie radny Szewczyk zastanawia się nad przyczyną powstania uchwały. "Po co ten cyrk z tą uchwałą intencyjną?" - pyta polityk PO. "Przedstaw na sesji konkretną uchwałę, czy może chodzi tylko o to, aby gonić króliczka i go nie złapać?" - pyta prezydenta Roberta Biedronia.

DOSTĘP PREMIUM