Zostali uniewinnieni, teraz sami donoszą do prokuratury. Ekolodzy chcą ukarania nadleśniczego z Hajnówki

Aktywiści protestujący przeciw wyrębom w Puszczy Białowieskiej chcą, by odpowiedzialni za cięcia leśnicy stanęli przed sądem. Do prokuratury trafiło doniesienie w sprawie nadleśniczego nadleśnictwa Hajnówka.

Według ekologów, nadleśniczy zarządzając cięcia na masową skalę przekroczył swoje uprawnienia, spowodował też znaczącą szkodę w środowisku przyrodniczym. Dlaczego? :

- Przez cały ubiegły rok przekroczył czterokrotnie masę drewna, która jest zapisana w planie urządzania lasu, z czego około 40 proc. drzew było ponad stuletnich. To oznacza, że ponad 40 proc. wycinki było nielegalne - wyjaśnia Adam Bohdan z Fundacji Dzika Polska.

Czytaj też: "Stan wyższej konieczności". Ekolodzy z Puszczy Białowieskiej uniewinnieni

Winy swojego podwładnego nie widzi dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Jego zdaniem, cięcia były konieczne, by walczyć z kornikiem, który się rozmnożył, bo wcześniej nie podjęto odpowiednich kroków.

Gdyby Puszcza Białowieska była chroniona i zarządzana w sposób zrównoważony, czyli równoważący wszystkie strony, ekologów, leśników, mieszkańców, turystów, to byśmy nie doprowadzilibyśmy do takiej sytuacji.

Zdaniem dyrektora winni są ekolodzy oraz ministrowie środowiska za rządów PO PSL, którzy radykalnie ograniczyli wyręby w Puszczy.

"Przypominał dzika". Myśliwi, którzy postrzelili człowieka zazwyczaj tłumaczą się tak samo

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Ekolodzy z Puszczy donoszą na prokuratora z nadleśnictwa Hajnówka
Zaloguj się
 • j1200

  Oceniono 22 razy 20

  i znów bełkot o korniku - a ścinali w okresie w którym już kornika na drzewach nie było oraz drzewa, na których ten kornik nie żeruje. Nie o korniki tu chodzi, tylko o kaskę. Nadleśniczy powinien beknąć i zostać usunięty z zawodu.

 • roro1000000

  Oceniono 9 razy 7

  to niech w sądzie udowodnią tego kornika..

 • morsik2

  Oceniono 6 razy 6

  Może na dyrektora też powinni złożyć doniesienie, jest szefem nadleśniczego.

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 5 razy 5

  Przekręt na puszczy jest 10 razy większy niż na Amber Gold - bo na puszczy traci cały naród a na amber gold tracili tylko naiwni i chytrzy - a dwie te sprawy łączy totalna bierna postawa organów ścigania i prokuratora.

 • warszawa1967

  Oceniono 5 razy 5

  Zmieniają się ministrowie, dyrektorzy LP...ale idiotyzmy pissowski nadal powtarzają. Jak mantrę.

 • kaluznica

  Oceniono 5 razy 5

  Jakby ktoś miał wątpliwości, polecam
  "Interwencja człowieka w lesie takim, jak Puszcza Białowieska, nie jest konieczna, a co więcej – nie przyniesie oczekiwanych rezultatów."
  naukadlaprzyrody.pl/2017/01/23/mit-gradacja-kornika-drukarza-to-ekologiczna-katastrofa-i-tragedia-dla-puszczy/

 • hombre_x

  Oceniono 6 razy 4

  Niech w końcu do wszystkich dotrze, że jak przełożony każe łamać prawo, to podwładny nie jest automatycznie niewinny! Gdyby przełożony kazał zabijać leśniczym ekologów, to co? Robiliby to?

 • optymistaa43

  Oceniono 5 razy 3

  Moze Szyszko i inni mysliwi padna z reki nie wiadomo kogo,nielegalnej broni jest w Polsce pod dostatkiem.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  I znowu wszystkiemu winien biedny Tusk i PO ale byłoby lepiej gdyby PiS już zmienił winnych a nie tylko PO i PSL bo nawet nie zwalają winy na SLD co dla mnie jest trochę dziwne bo przecież SLD też rządziło i to z PSL ale widocznie PiS nie chce oskarżać swojej siostry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX