PO: Kaczyński nawet nie wzywa prezydenta, wydaje mu polecenia za pośrednictwem mediów

Platforma Obywatelska krytykuje prezesa Kaczyńskiego za jego słowa o tym, że prezydent powinien podpisać ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej.

To właśnie te przepisy doprowadziły do konfliktu polsko-izraelskiego i pogorszenia stosunków Warszawy z Kijowem i Waszyngtonem.

Nowelizacja ustawy zakłada karanie za umyślne lub nieumyślne przypisywanie współodpowiedzialności za nazistowskie zbrodnie popełnione w trakcie II Wojny Światowej.

Czytaj też: "Kaczyński za populistyczne zyski w kraju jest gotów płacić interesami Polski za granicą"

Szef Prawa i Sprawiedliwości przypominał dziś Andrzejowi Dudzie w radiu publicznym, że zobowiązał się podpisać ustawę.

Marcin Kierwiński z PO przekonuje, że takie słowa obnażają prawdziwą hierarchię w państwie.

- Widać, że Jarosław Kaczyński doszedł do wniosku, że nie będzie wzywał pana prezydenta, tylko powie mu co ma zrobić za pośrednictwem mediów. To pokazuje, że prezydent nie jest decydentem - komentował.

Zdaniem Kierwińskiego ewentualny podpis prezydenta pogorszy i tak już złą sytuację polskiej dyplomacji. 

- Bardzo złe skutki mamy już teraz. Ten tydzień awantury, brak reakcji polskiej dyplomacji, obniża bardzo polską wiarygodność. Jeżeli departament stanu USA poddaje w wątpliwość strategiczny charakter sojuszu polsko-amerykańskiego, to znaczy, że zawetowane zostało 30 lat polskiej polityki zagranicznej - ocenił.

Prezes Kaczyński mówił też w wywiadzie, że jakiekolwiek łagodzenie sytuacji może być możliwe tylko wtedy, jeżeli uznamy, że jesteśmy państwem suwerennym.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (203)
PO: Kaczyński nawet nie wzywa prezydenta, wydaje mu polecenia za pośrednictwem mediów
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 39 razy 31

  Kaczyński właśnie pokazuje, że jest typową sierota po Moczarze i Gomułce.

  Wielka mi niespodzianka, patrząc na historię jego tatusia - ludzie dziedzicznie niezdolni do zachowań godnych.

 • czechy11

  Oceniono 26 razy 22

  Cóż nie będziemy płakać nad losem Dudy. Przyjął tole popychadła i konsekwentnie ja realizuje. Jego wybór jego wstyd.

 • anonim_ka

  Oceniono 19 razy 17

  Towarzysz Lenin tworzył i wydawał gazetę "Prawda" dla analfabetów. Towarzysz Jarozbaw cmentarnik tworzy nową " PRAWDĘ historyczną " o Polsce i Polakach dla PiSu . :(( Zastanawiam się czy opornych w akceptowaniu tego szaleństwa będą wysyłać na urlop na Syberie ? ? ! Zgroza ! !

 • kat-kk

  Oceniono 26 razy 16

  Podła kaczystowsko kościelna dyktatura,jest pośmiewiskiem cywilizowanego świata.To będzie miało swój krwawy koniec,Polacy na to sobie nie pozwolą.

 • krzywelustro

  Oceniono 18 razy 14

  Rządzenie Polską to bardzo odpowiedzialne, męczące i czasochłonne zajęcie. Pan Prezes Polski nie ma czasu na spotykanie się z jakimiś prezydentami, a na użytkowaniu telefonów nie bardzo się zna, więc wybrał najprostszą formę wydawania poleceń podwładnym.

 • chlopieczplacubroni

  Oceniono 12 razy 12

  a ja mocno trzymam kciuki za tym , by nasz prezydent niezwłocznie podpisał ustawę....może wówczas Stany Zjednoczone na tyle mocno sie zdenerwują, ze odtajnia ostatnią rozmowę telefoniczna przeprowadzona przez bliźniaków....Andrzej podpisuj, jeszcze nigdy prawda smoleńska nie była tak blisko .....

 • o.666

  Oceniono 14 razy 12

  Duda ja zwykle grzeczny i posłuszny ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX