B. oficer GROM: Ustawa dezubekizacyjna to "mięcho wyborcze" dla sfrustrowanych wyborców PiS

Do biura RPO wpłynęło ponad 1,5 tys. wniosków od osób, którym obniżono emerytury czy renty, w oparciu o przepisy ust. dezubekizacyjnej. - To draństwo ze strony państwa - tak o ustawie mówił w TOK FM były żołnierz GROM płk Krzysztof Przepiórka.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poprosił szefa MSWiA o "rozważenie zmiany ustawy" dezubekizacyjnej. Wśród wniosków, które wpłynęły do biura rzecznika są dokumenty od wdów i sierot po oficerach, które straciły pieniądze po wejściu w życie kontrowersyjnych przepisów.

- To draństwo ze strony państwa. Wielu z tych funkcjonariuszy służyło przecież w nowej rzeczywistości i teraz zabieram im się emerytury. Znam takich ludzi, którzy przez 25 lat służyli w nowej rzeczywistości: byli nagradzani, otrzymywali medale. I nagle taki strzał  ze strony państwa: to co robiliście było złe - komentował w TOK FM płk Krzysztof Przepiórka, były oficer jednostki GROM i długoletni prezes Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.

Czytaj też: "Ugięły się pode mną nogi. Chyba czas na stryczek". Była policjantka po decyzji Błaszczaka>>>

Zgodnie z przepisami kontrowersyjnej ustawy, obniżone świadczenia dotyczą wszystkich którzy choć jeden dzień przepracowali w strukturach SB lub MSW w czasach PRL.

"Słabość państwa"

Zdaniem gościa Karoliny Lewickiej, wszystko byłoby w porządku gdyby przepisy dotyczyły tych, którzy dopuszczali się niegodziwego zachowania, "byli draniami".

- Ale ta ustawa stygmatyzuje wszystkich, mamy odpowiedzialność zbiorową. Po pierwsze - to nie jest państwo prawa. A po drugie - świadczy to o słabości państwa. Bo to państwo ma mi udowodnić, że byłem draniem, a nie ja mam udowodnić państwo, że dobrze wypełniłem swoje obowiązki.

"To odbieranie godności, a nie dezubekizacja. Wystarczy ten 'jeden dzień', by stygmatyzować">>>

Jak podkreślił płk Przepiórka, PRL w którym kariery zawodowe zaczynało wiele osób objętych ustawą dezubekizacyjną było państwem uznawanym przez społeczność międzynarodową. - A czy my mieliśmy wpływ na to, że żyliśmy w PRL? Nie. Zachód nas sprzedał, Stalin nas zawłaszczył - żyliśmy tak jak umieliśmy i mogliśmy.

- Może chodzi o to, by kogoś zaliczyć do tej elity, z którą PiS retorycznie walczy, i pokazać, że ta elita została ukarana, za wszystkie złe rzeczy, które zrobiła? - pytała Karolina Lewicka.

- Myślę że PiS działa z premedytacją, nie powiem Prawo i Sprawiedliwość, nie przejdzie mi to przez gardło... Ten przekaz jest dla ich wyborców, a ci wyborcy bardzo często, trzeba to bardzo mocno podkreślić, byli do tej pory wykluczeni przez rządzących. Fantastycznie PiS zagospodarował tych sfrustrowanych ludzi. Efektywną metodą zarządzania jest zarządzanie poprzez konflikt, stwarzanie wrogów. Ci wyborcy PiS muszą dostać od czasu do czasu „mięcho wyborcze”. I PiS to robi m.in. ustawą dezubekizacyjną - stwierdził były oficer jednostki GROM.

Całej rozmowy Karoliny Lewickiej z płk Krzysztofem Przepiórką można posłuchać dzięki podcastowi

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (86)
B. oficer GROM: Ustawa dezubekizacyjna to "mięcho wyborcze" dla sfrustrowanych wyborców PiS
Zaloguj się
 • paulproteus

  Oceniono 17 razy 9

  Proponuję odebrać pensje i emerytury pisowcom, którzy ukończyli studia lub uzyskali tytuły naukowe w tamtych czasach...

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 8

  Jest to OCZYWISTE draństwo bo NIE MA na świecie Państwa bez policji, wywiadu i kontrwywiadu. Dziś też idą do pracy w policji ludzie, którzy musza liczyć się z tym, że będą tłuc pałami Rodaków nieprzychylnych obecnej władzy, albo tej, która po wyborach przejmie ster..

  A poza wszystkim, PRL był Państwem UZNANYM przez cały świat. Nie jakiś tam wychwalany przez prawicę "Rząd na uchodźctwie", tylko Rządy powoływane przez podobnie jak dziś "jedyną słuszną ideowo partię". Bo idąc takim tokiem myślenia za chwilę jedna uchwalona na kolanie ustawa można np. pozbawić emerytur ludzi, którzy należeli do PZPR, albo pojechali na wycieczkę do Związku Radzieckiego

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 7

  To nie dranstwo ze strony Panstwa, tylko ze strony PiSu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 1utek

  Oceniono 15 razy 7

  Niewątpliwe osobom, którym na podstawie pisowskiego prawa odebrano prawo do emerytur, będzie trzeba w przyszłości zapłacić odszkodowania z kasy państwa i to z odsetkami. Tylko tyle, że to już nie będzie problem kaczystów. Dzisiaj z pieniędzy uzyskanych na podstawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej PiS realizuje swoje obietnice socjalne na koszt przyszłego pokolenia. Podobnie z wycinaniem w pośpiechu i na wielką skałę Puszczy Białowieskiej. Dzisiaj PiS wycofuje się z dewastowania puszczy. ale co wycięto i spieniężono to pisowskie.

 • tadjan

  Oceniono 15 razy 7

  pewien pałacowy geniusz jasno to wymodlił: ojczyznę dojną racz przywrócić panie..... i modlitwa została mu wysłuchana. Nie wiecie jak ten koleś się nazywa?

 • tadjan

  Oceniono 11 razy 7

  draństwo państwa? przecież to państwo niczego innego nie robi oprócz draństwa i to pod światłą kuratelą watykańskich strażników dekalogu.... nawet 500 + jest draństwem, bo jest wyłącznie kupowaniem ludzi do zamierzonych planów wyborczych.

 • zsm-5

  Oceniono 19 razy 7

  Panie płk Przepiórka. Draństwo ma na imię PiS a nie państwo polskie. Trzeba bronić dobrego imienia RP, którą suweren wydzierżawił w nieodpowiedzialne ręce.
  Co nie oznacza, że nie można wystąpić na drogę sądową...

 • endrju1521

  Oceniono 8 razy 6

  Ludzie ! ! ! !

  Czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem ? ? ?? ?? 00000000000

  Art. 32. konstytucji:

  2, Nikt nie może być dyskryminowany...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX