TVP upubliczniła dane uczestników protestu. RPO: Takich metod nie może stosować telewizja

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" TVP upubliczniono wizerunki i dane - imiona i nazwiska - osób, które brały udział w sobotnim proteście przed siedzibą telewizji.

Mowa o proteście przeciwko manipulacjom telewizji publicznej. Jego uczestnicy krzyczeli pod adresem prowadzącej jeden z programów w TVP Magdaleny Ogórek  m.in. "kłamczucha" i "zatrudnijcie dziennikarzy". Ogórek twierdzi, że jej samochód został opluty. Protestujący starali się też zablokować ulicę, którą wyjeżdżało auto.

Publikacja wizerunku protestujących spotkała się ze sprzeciwem rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

- Jeżeli nie może tego robić nawet policja (chyba, że są wydane listy gończe), to tym bardziej takich metod nie może stosować telewizja, zwłaszcza publiczna - napisał na Twitterze.

Materiał "Wiadomości" skrytykowała też na Twitterze blogerka Kataryna. "Szczujnia, po prostu szczujnia. Nie widzę żadnego uzasadnienia dla robienia takich materiałów. Ze zdjęciami i nazwiskami 'warchołów'" - oceniła.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
TVP upubliczniła dane uczestników protestu. RPO: Takich metod nie może stosować telewizja
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 7 razy 3

  Ale o co ten krzyk? Przecież ci ludzie są ustawieni do końca życia - wystarczy, że pozwą kur-wizję na grube miliony. Kancelarie już zacierają łapki. Szkoda tylko, że odszkodowania pójdą z naszych pieniędzy - po odzyskaniu nieodległości należałoby je ściągnąć z kurskich, holeckich, ziemców, ogórków, pereirów, rachoniów i pomniejszej kur-wizyjnej hołoty. A jest z czego.

 • realizmforte2

  Oceniono 5 razy 1

  Telewizja okupanta ?? Może, wszystko może !!
  Mamy PiSlam ! Kiedy Polacy to zrozumieją ?

 • flemming

  Oceniono 5 razy 1

  Ch...j z Łuku Kurskiego, jednym słowem syn Pawki Morozowa i Zoi Kosmodiemiańskiej. Czysty bolsszewik

 • kowalskyy49

  Oceniono 5 razy 1

  Ależ zapewniam Pana, panie rzeczniku, że TVP może stosować każdą metodę aby tylko pomóc PiS utrzymać się przy władzy. I co im pan zrobi? Złoży pan skargę do prokuratury?

 • Kazia Mali

  Oceniono 5 razy 1

  To teraz za słowo kłamczucha można mieć zarzut prokuratora. W jakich czasach my żyjemy że teraz Ogórek zbija kokosy i jest tematem nr 1

 • ludekzwyczajny

  0

  a to :
  facebook.com/notes/ewa-borgunska/wstydzcie-sie/1991548660922812/

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 0

  Co jest zlego w tym , ze publicznie ujawniane sa wizerunki tchorzliwych osobnikow chcacych zlinczowac samotna kobiete ? Jezeli ktos popelnia takie przestepstwo ,musi liczyc sie z konsenkwencjami !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Takie metody nalezy stosowac jako jedyny sposob obrony prsed zdziczeniem ubewatelskim. Zaatakowano ich pracownika grozi recydywa czas na takie wlasnie srodki.Czas pokazac twarz.

 • janrobin2015

  Oceniono 8 razy -2

  Panie ‘niedorzecznik’ (to nie jest obrazliwe) przejmuje sie pan twarzami i nazwiskami ludzi ktorzy i tak wiadomo kim sa (prosze przeszukac internet). Sa to zawodowi (smieszni brzmi ale prawdziwe) zadymiarze widoczni prawie na kazdym protescie.
  Zabraklo mi z pana strony potepienia tego co sie stalo tzn. bezpardonowego ataku na dziennikarza. NIC. Ja wiem ze pan reprezentuje jedna strone sporu politycznego ale to xo pan teraz zrobil dyskfalifikuje pana do pelnienia tej funkcji.
  Ostatnie pytanie kiedy pan przeprosi za klamstwo ktore pan powielal ze TVPinfo moglo zradyklalizowac morderce adamowicza. No chyba ze mi to umknelo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX