Białystok: marszałek Artur Kosicki zrezygnował ze stanowiska

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki (PiS) zrezygnował ze stanowiska. Według nieoficjalnych informacji wynika, że postąpił tak na znak protestu przeciwko usunięciu z fotela szefa podlaskich struktur PiS Krzysztofa Jurgiela.

Oficjalnie - Artur Kosicki zrezygnował z powodów prywatnych. Sam marszałek, którego rzeczniczka jeszcze rano zapewniała, że informacje o ewentualnej rezygnacji to plotki, sprawy nie komentuje. Do końca tygodnia przebywa na urlopie. Jego rezygnacją sejmik zajmie się za dwa tygodnie na najbliższej sesji. Wraz z nim stanowiska straci cały, tworzony przez Zjednoczoną Prawicę zarząd województwa.

Według nieoficjalnych informacji, rezygnacja to kolejny etap wewnętrznych rozgrywek w podlaskim PiS. Wczoraj, decyzją Nowogrodzkiej, stanowisko szefa struktur partii stracił Krzysztof Jurgiel, którego Kosicki był zaufanym współpracownikiem. Na nowego szefa Jarosław Kaczyński wyznaczył posła Dariusza Piontkowskiego.

Rezygnacja Kosickiego ma być z jednej strony sprzeciwem wobec decyzji Warszawy, z drugiej, próbą poprawienia własnej pozycji w wewnątrzpartyjnych negocjacjach.

DOSTĘP PREMIUM