"Tygodnik Solidarność": NSZZ "Solidarność" wycofuje się z Rady ECS

List, pod którym podpisali się przewodniczący zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ "Solidarność", opublikował w środę "Tygodnik Solidarność".

"ECS to upolityczniona instytucja, która zamiast łączyć - dzieli; nie widzimy zasadności dalszego funkcjonowania naszych przedstawicieli i do odwołania zawieszamy ich w pracach Rady i Rady Historycznej ECS" - napisała w liście do dyrektora tej instytucji NSZZ "Solidarność".

"Obradujący w Warszawie przewodniczący zarządów regionów i sekretariatów branżowych Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" uznają spór toczący się wokół finansowania Europejskiego Centrum Solidarności za element prowadzonej przez obecną opozycję kampanii wyborczej i jest kolejnym dowodem na upolitycznienie tej instytucji" – czytamy dalej.


"Z przykrością trzeba stwierdzić, że Centrum czynnie uczestniczy w politycznym sporze. I w tym kontekście trzeba też przywołać bulwersujące ekscesy z zakłócaniem ubiegłorocznych obchodów rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. To w naszej ocenie zaprzeczenie idei, która legła u podstaw powołania Centrum" - dodano.

Czytaj też: Zbiórka na ECS - internauci zebrali brakujące 3 miliony. Potoroczyn: Gliński sprywatyzował, obywatele uspołecznili

"Patrząc na inne tego typu instytucje jak np. wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia czy śląskie Centrum Wolności i Solidarności, gdzie mimo różnic udaje się łączyć a nie dzielić, nie widzimy takiej woli w Gdańsku. Ale w takiej formule finansowania, trybie podejmowania decyzji i przy obecnym kierownictwie w naszej ocenie nie ma najmniejszych szans, aby to zmienić" - czytamy.

Jak podkreślił "Tygodnik Solidarność", list został przekazany w środę dyrektorowi ECS Basilowi Kerskiemu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Tygodnik Solidarność": NSZZ "Solidarność" wycofuje się z Rady ECS
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 2 razy 2

  Nareszcie

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Janek Grzyb zglosil veto.

 • mgrstepien

  Oceniono 2 razy 2

  Byłem w Gdańsku na wycieczce w tym roku. Syf, brudne ulice, odlatujący tynk, posprayowane ściany, połatany asfalt, normalnie trzeci świat. Do ECS wzięła nas przewodniczka tylko dlatego, że są tam jedyne toalety publiczne w mieście. No i brama oczywiście.

 • getz54

  0

  I stało się to co prędzej czy pózniej stac się musiało. Obywatele złozyli się hojnie na ECS i za te pieniądze mogli wykupic udziały i pozbyc się oszustów i farbowanych lisów. ECS wraca do prawowitych właścicieli, pierwszych legendarnych twórców NSZZ ,,Solidarnośc,, ludzi którzy powstanie Związku okupili swoją wolnością, tragedią osobistą, i cierpieniem rodzin. Ludzi, którzy mieli odwagę sprzeciwic się otwarcie komunizmowi, wyzwolic ten kraj spod kolonizacji ZSRR. Banda Kaczyńskiego jakieś Śniadki, Dudy, Gwiazdy, Guziki, zawsze mogą załozyc swój związek NSZZ Kłamców i Paranoików. Gliński dosypie im kilka wiader złotówek, Patriarcha Torunia pobłogosławi, TVP nada uroczystą transmisję z otwarcia. Uroczystośc uświetnią działacze z KRS i TK, biznesmeni ze Spółki Srebrna, dyrektor Polski Jarosław Kaczyński ( jezeli nie będzie do tego czasu siedział)
  ludzie Błaszczaka odczytają apel smoleński, będzie uroczyście jak na dozynkach, a przynajmniej jak na odpuście.

 • rzydeta

  0

  I bardzo dobrze. Sztandar wyprowadzić! I przy okazji Kacperka, żeby czegoś nie obsikał...

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 0

  Jakie to "polskie" !

  Genetyczna kalka Polski przedrozbiorowej...

  Granica niemiecko-rosyjska na Wiśle, coraz bliżej.

  I oby tak dalej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX