Iście wiosenny weekend przed nami. Na termometrach nawet plus 15

Meteorolodzy zapowiadają ciepły weekend. Na tym się nie skończy. Także w przyszłym tygodniu dominować mają dodatnie temperatury.

W niedzielę termometry we Wrocławiu mają pokazać nawet plus 15 stopni. Podobne temperatury mają być w wielu miejscach w kraju. Z prognoz wynika, że wiosenne temperatury zawitają u nas na dłużej - za sprawą napływu ciepłego powietrza z południowego zachodu. W lutym tak ciepły front jest dość niespodziewanym gościem.

Po ciepłym weekendzie przyjdzie - jak mówi Szymon Walczakiewicz z Pracowni Klimatologii i Meteorologii Uniwersytetu Szczecińskiego - nieco chłodniejszy początek tygodnia.  - Ale później - końcówka przyszłego tygodnia ma być też ciepła, słoneczna i raczej bez opadów deszczu - zapowiada ekspert w rozmowie z reporterem TOK FM.

Nawet nocami temperatura ma nie spadać poniżej zera. - Na zachodzie i i południowym zachodzie kraju ona będzie powyżej 5 stopni Celsjusza. Zatem bardzo możliwe, że  rozpocznie się już powoli okres wegetacyjny - mówi Szymon Walczakiewicz.

DOSTĘP PREMIUM