Będą kontrole w aptekach. Resort zdrowia reaguje na reportaż TOK FM

Po reportażu TOK FM "Apteka na słupa" resort zdrowia zapowiada kontrole w punktach farmaceutycznych.

Reporter TOK FM Michał Janczura w reportażu "Apteka na słupa" ujawnił skandaliczne praktyki stosowane wobec pacjentów w aptekach. Pracownicy aptek opowiadają, że są zmuszani do nakłaniania klientów do kupowania preparatów niewiadomego pochodzenia tylko dlatego, że apteka na tym dobrze zarabia.W dodatku, zdarza się, że są one proponowane zamiast leków przepisanych przez lekarza.

Teraz na proceder reaguje resort zdrowia i zapowiada kontrolę. - Jesteśmy w kontakcie z inspektoratem farmaceutycznym. Jeżeli taki proceder zostanie udokumentowany jest to ewidentnie przestępstwo i nie powinno ono mieć miejsca – obiecuje Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Wcześniej doniesienie do Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział na antenie TOK FM senator PO Tomasz Grodzki.

- Praktyki opisane w reportażu są dla mnie sporym zaskoczeniem. Regułą i założeniem powinno być to, że w aptekach są dostępne produkty, które przeszły właściwie procedury - komentowała w TOK FM adwokat Katarzyna Czyżewska.

Posłuchaj całego reportażu "Apteka na słupa" Michała Janczury. 

Zobacz wideo
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Będą kontrole w aptekach. Resort zdrowia reaguje na reportaż TOK FM
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  jest taki rezyser Vega i on w swoich filmach zastosowal interesujacy zabieg artystyczny czyli wykorzystuje zrozumialy metajezyk dla elit czeci erpe. Dokonuje dosc ciekawrgo zabiegu bo uzywajac jezyka postubeckiego swiata przekazuje tresci i idee swiata z ktorego wyroslem. W filmie 'Botoks' w zasadzie wyczerpal ten temat, ogolnie porusza w kolejnych filmach temat gnoju, jakim byl i nadal jest to postubeckie panstwo bezprawia i deprawacji.

 • rms020

  Oceniono 1 raz -1

  państwo jest papierowe
  papierowe są recepty
  i dobra zmiana póki co
  jest papierowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX