Miasto chciało wywieźć pomnik prałata Jankowskiego. Nie dopuścił do tego komitet odpowiedzialny za jego budowę

Miasto zgodnie z zapowiedziami próbowało wywieźć monument, ale przedstawiciele komitetu zablokowali ciężarówkę zamówioną przez urzędników i podstawili swoją.

Pomnik jak najszybciej trafi na swoje miejsce - zapowiedział Grzegorz Pellowski, jeden z inicjatorów budowy pomnika ks. Jankowskiego. - Dzisiaj. Taki jest plan, że pracownicy będą pracować tak długo aż pomnik zostanie postawiony na swoim miejscu, tak jak stał poprzedniego dnia - powiedział TOK FM. 

- Nie ma żadnego dowodu, śladu żadnego dowodu, który by w jakikolwiek sposób wskazywał na to, że ksiądz prałat Henryk Jankowski mógł popełnić zarzucane mu jakiekolwiek czyny - szef społecznego komitetu budowy pomnika i gdańskiej Solidarności Krzysztof Dośla tłumaczy skąd determinacja w obronie pamięci prałata. 

Jednak oskarżenia o seksualną przemoc wobec dzieci i publikowane w prasie relacje ofiar wystarczają urzędnikom. - Na sesji rady miasta ta sprawa będzie postawiona. Czy odebranie honorowego obywatelstwa,  czy nazwy skweru - zapowiedziała rzecznika prezydenta Gdańska, Magda Skorupka-Kaczmarek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Miasto chciało wywieźć pomnik prałata Jankowskiego. Nie dopuścił do tego komitet odpowiedzialny za jego budowę
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 7 razy 5

  Wzmożenie pachołków mafii pedofilskiej znakomicie współgra ze szczytowaniem watykańskim w sprawie właśnie pedofilii w Kościele. Potwierdza to tylko, że wycieranie sobie mordy "naukami papieskimi" jest tylko wycieraniem sobie mordy, w praktyce katolstwo uznaje tylko tego papieża, który mu pasuje. Czytaj - który udawał, że nie widzi pedofilskiego rozpasania katabasów.

 • realizmforte2

  Oceniono 4 razy 2

  „Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności” Marie von Ebner-Eschenbach
  Polska właśnie się wyzwala z takiego upadku.amen

 • joserodriguez

  Oceniono 4 razy 2

  Powinni go pociac na kawalki

 • maciej.sowinski1947

  Oceniono 1 raz -1

  Niektorzy uwazaja ze jak sie postawi komus pomnik to sam ten fakt czyni z tego czlowieka krysztalowego, swietego oraz bohatera. W swoim czasie bylo w Polsce tyle pomnikow Lenina ze sie ich dzisiaj trudno doliczyc, i co z tego wyniklo? Pomniki juz dawno poznikaly a postac Lenina nie stala sie dzieki tym pomnikom ani troche bardziej pozytywna.

 • gkostka

  Oceniono 1 raz -1

  "Po tym zabojstwie przestalem wierzyc w Boga" Czy to ksieza zabili? [PODCAST] Czyta Lukasz Hermanowski. Do odsluchania w Onet.

 • ercu

  Oceniono 1 raz -1

  Niech postawia ponownie, ale z druga tablica "ksiedzu pedofilowi, wdzieczni parafianie"

 • rms020

  Oceniono 1 raz -1

  50 lat karencji po śmierci
  zanim postawi się pomnik

 • kopandol

  Oceniono 1 raz -1

  Pellowski - zapamiętajcie dobrze to nazwisko i wspomnijcie obrońcę pedofila kupując pieczywo czy ciastko w Gdańsku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX