Zdjęcia ratowników ze Szczecina robią furorę w sieci. Odtwarzają fotografie z lat 50.

Niezwykła sesja fotograficzna ratowników medycznych ze Szczecina. Wykorzystali zdjęcia z lat 50., by w identycznych pozach stworzyć współczesne fotografie.

Na czarno białym zdjęciu z lat 50. sanitariusz trzyma na rękach koleżankę z pracy, pozuje przy ambulansie marki Warszawa. Na kolorowym zdjęciu wykonanym kilka dni temu ratownik medyczny również trzyma na rękach koleżankę, ale stoją przy nowocześnie wyposażonej "R" od Mercedesa. Zdjęcia ratowników ze Szczecina robią furorę w sieci. 

Niezwykła sesja dała ratownikom sporo frajdy, ale też skłoniła do refleksji.

- Chyba chłopaki z tamtych czasów mieli dużo cięższą pracę, przynajmniej ze względu na sprzęt, którym musieli się wtedy posługiwać - mówi jeden z ratowników.

Ta sentymentalna, podróż w czasie to pomysł rzeczniczki pogotowia w Szczecinie Pauliny Targaszewskiej. - Zmienił się tabor, zmienił się sposób funkcjonowania. Teraz już nie ma wielu dyspozytorni, natomiast cały czas cel jest taki sam: czyli ratowanie ludzkiego życia. I to się nie zmienia od lat - powiedziała TOK FM.

Dodała też, że pomysł na zrobienie zdjęć i zestawienie ich z fotografiami sprzed lat pojawił się podczas przeglądania albumów z archiwalnymi zdjęciami pogotowia w regionie.

- Całość udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu ratowników medycznych i dyspozytorów. Nie przeszkodził nam nawet deszcz, który zaczął padać tuż przed rozpoczęciem sesji. Cieszymy się, że pomysł tak spodobał się mieszkańcom i internautom. Niewykluczone, że przedstawimy jeszcze inne zdjęcia pogotowia, które posiadamy w archiwum. W końcu w tym roku WSPR świętuje swoje 70. urodziny - zapowiedziała.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM