Afera GetBack. Zatrzymano 18 osób. Wśród nich ma być były prezes Idea Banku

CBA miało zatrzymać Jarosława A., byłego prezesa Idea Banku oraz kilkunastu byłych pracowników placówki. Sprawa ma mieć związek z oferowaniem przez bank obligacji GetBacku.

Na polecenie warszawskiej prokuratury regionalnej zatrzymanych zostało 18 osób, w tym byłych członków zarządu jednego z banków oferujących obligacje GetBack - przekazał we wtorek (26 lutego) PAP prok. Przemysław Baranowski z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Baranowski zapowiedział, że jeszcze we wtorek zatrzymanym zostaną postawione zarzuty. 

Prokurator podkreślił, że z uwagi na dobro śledztwa i pokrzywdzonych nie przekazuje szczegółów dotyczących zatrzymań. Większość jednak odbyła się na terenie Warszawy.

Według Radia ZET zatrzymani przez CBA to były prezes Idea Banku Jarosław A. i kilkunastu byłych pracowników. Według radia mieli zostać zatrzymani w poniedziałek do śledztwa dotyczącego afery GetBack. Według radia przeszukanie CBA w mieszkaniu byłego szefa banku trwało kilka godzin.

Czytaj też: Afera GetBack. 2 mln zł kary dla Polskiego Domu Maklerskiego

Jesienią ubiegłego roku sam Idea Bank zawiadomił prokuraturę, że były szef banku i członek zarządu nie dochowali standardów przy dystrybucji obligacji, czym narazili bank na szkodę majątkową. Zawiadomienie dołączono do już toczącego się śledztwa - przypominało radio ZET.

Jesienią ubiegłego roku KNF wpisała Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych. 

Prezes Jarosław A. kierował Idea Bankiem do września 2017 r.; zrezygnował sam, bez podania przyczyn. Idea Bank należy do biznesmena Leszka Czarneckiego.

 

TOK FM PREMIUM