Antoni Macierewicz ma zeznawać w prokuraturze. Chodzi o sprawę byłego rzecznika MON

Antoni Macierewicz, były szef MON, ma zostać przesłuchany w prokuraturze w sprawie Bartłomieja M., jednego ze swoich najbliższych współpracowników. M. był rzecznikiem Macierewicza.
Zobacz wideo

Jak ustalił portal tvn24.pl, w środę w prokuraturze w Tarnobrzegu ma stawić się Antoni Macierewicz. Wizyta byłego szefa MON u śledczych ma związek ze sprawą  Bartłomieja M., który od lat był jednym z najbliższych współpracowników wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz ma być przesłuchany w charakterze świadka.

Sprawa Bartłomieja M.

W końcu stycznia Centralne Biuro Antykorupcyjne, na polecenie tarnobrzeskiej prokuratury zatrzymała Bartłomieja M., b. posła Mariusza Antoniego K. oraz cztery inne osoby. Jeszcze w styczniu prokuratura postawiła Bartłomiejowi M. oraz b. posłowi Mariuszowi Antoniemu K. zarzuty "powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. "Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł" - przekazał w styczniu rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury. Od 30 stycznia Bartłomiej M. przebywa w areszcie.

TOK FM PREMIUM