Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy i Godek otwarta na członków PSL. O ile przejdą weryfikację

- Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy jest otwarta na "wszystkich porządnych ludzi, którzy działali również w strukturach ludowych" - oświadczył prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.

Winnicki podkreślił, że "polska wieś pozostaje bastionem zdrowego rozsądku". Zaznaczył jednak, że chociaż członkowie PSL są mile widziani, będą musieli zostać poddani “odpowiedniej weryfikacji”

- Rozmawialiśmy już trzy miesiące temu z niektórymi działaczami PSL, którzy mówili, że chcą się przestawić na taką centroprawicową orientację - poinformował prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej w Sejmie. Odniósł się w ten sposób do sytuacji w PSL po przystąpieniu do Koalicji Europejskiej m.in. do wypowiedzi niektórych ludowców, którzy nie akceptują tej decyzji. Wśród nich, najgłośniejszym krytykiem dołączenia do Koalicji Europejskiej jest lider Bayer Full Sławomir Świerzyński.

- Myślę, że na pewno przed wyborami do parlamentu polskiego będą z nimi negocjacje, być może nawet jeszcze i w tej chwili (przed wyborami do PE) - dodał Korwin-Mikke.

Według Winnickiego Konfederacja w najbliższych tygodniach przedstawi "dopinane teraz" listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Ujawnił, że do Konfederacji "zgłaszają się kolejne środowiska". -Na szeroko rozumianej prawicy “pozapisowskiej”, było kilka inicjatyw jeszcze miesiąc, czy dwa miesiące temu. W tej chwili wygląda na to, że Konfederacja pozostaje jedyną realną (siłą polityczną), i teraz część środowisk - dzisiaj trochę już “za pięć dwunasta” - zaczyna się do nas zgłaszać. I zaczyna z nami chętniej rozmawiać, dlatego że pokazujemy dynamikę, że pokazujemy tę nową jakość" - stwierdził prezes RN.

"Godek" się nie zmieściło

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy to nazwa komitetu wyborczego Koalicji Propolskiej do Parlamentu Europejskiego. Liderzy koalicji w środę wieczorem zaprezentowali nazwę komitetu, a także jego logo - stylizowanego, białego orła w koronie, z rozpostartymi skrzydłami.

Prezes Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke przeprosił za długą nazwę komitetu wyborczego i wyjaśnił, dlaczego brakuje w niej nazwiska liderki Fundacji Życie i Rodzina Kai Godek. - Nazwa jest tak długa, że pani Godek się nie zmieściła w nazwie, (...) mogą być tylko 42 znaki - wyjaśnił.

Korwin-Mikke podkreślił, że w Koalicji Propolskiej są różne nurty polityczne, które łączy jedno przekonanie, że "tak dalej być nie może", gdyż Unia Europejska w "obecnej postaci jest nie do przyjęcia". - Nasze hasło jest skromne - niepodległość. (...) Żeby nie przedłużać wzniosę stary okrzyk: wolność, własność, sprawiedliwość - mówił lider partii KORWiN.

Poseł Piotr Liroy-Marzec (Skuteczni) stwierdził, że "rodzi się nowa jakość w polityce nie tylko polskiej, ale w polityce europejskiej". - Wszyscy, jak tutaj jesteśmy, pokazujemy, jak można pięknie się zgadzać ze sobą, współpracować. Jak można zadać kłam temu wszystkiemu, co media starają się dzisiaj pokazać, że ludzie z różnych środowisk nie potrafią ze sobą prowadzić dialogu. To jest nieprawda - mówił poseł.

Zapewniał, że wszyscy koalicjanci "chcą budować nową Polskę i pilnować, żeby ta Polska była godnie reprezentowana na całym świecie, a szczególnie w tym wypadku w Unii Europejskiej".

"Wieli marsz po normalność"

Idziemy po sukces - zapowiedział na środowej konferencji prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. - Musi być sukces, jeśli łączy się patriotyzm, dyscyplinę i pracowitość Ruchu Narodowego z kreatywnością wolnościowców, ze skutecznością Skutecznych Liroya-Marca, z fundamentem, jakim jest (Fundacja) Życie i Rodzina Kai Godek, jeśli łączy się z krasomówstwem Grzegorza Brauna - powiedział Winnicki.

Kaja Godek apelowała, by "nie słuchać ludzi, którzy mówią, że jesteśmy ekstremalni". - Stajemy po to, żeby rozpocząć wielki marsz po normalność, której podstawą jest ochrona życia każdego człowieka, także tego, który sam obronić się nie może, który jest młodszy, słabszy, czasem ułomny, na którego życie czyha lobby aborcyjne umocowane również w Parlamencie Europejskim - powiedziała..

Prezes Fundacji Życie i Rodzina podkreślała także, że normalność to także silne, suwerenne i niepodległe państwo, które "podejmuje decyzje we własnym interesie i w interesie swoich obywateli, a nie pod dyktando obcych ambasad, poselstw i dziennikarzy zagranicznych mediów". - To państwo, które prowadzi na arenie międzynarodowej suwerennym politykę historyczną, to państwo, które będąc ofiarą, nie pozwala zrobić z siebie sprawcy - dodała.

Godek mówiła też, że Koalicja Propolska "staje naprzeciw ogromnych lobby - lewicowych i lewackich grup interesów" i chce przeciwstawić się "zawłaszczaniu" przez nie pojęć związanych m.in. z wolnością, w tym gospodarczą i prawami człowieka. Podkreślała, że grupy te m.in. "próbują wymusić na nas dewiację i patologię".

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM