Nieoficjalnie: KE chce wstrzymania prac nad przekopem Mierzei Wiślanej

Polska nie powinna podejmować żadnych pracy ws. budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną; przedstawiciele KE nie potwierdzili na piątkowym spotkaniu konieczności realizacji tego projektu - przekazało PAP w piątek źródło unijne.

W piątek w Brukseli odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich władz z urzędnikami Komisji Europejskiej. Tematem były kwestie powiązane z planowaną przez polski rząd inwestycją - przekopem Mierzei Wiślanej.

- Po formalnym przedłożeniu projektu do Komisji zbadamy jego zgodność z prawem UE. Służby Komisji przypomniały, że w oczekiwaniu na ostateczną decyzję Komisji nie należy podejmować żadnych prac - przekazało PAP źródło z KE zbliżone do rozmów w tej sprawie.

W poniedziałek organizacje ekologiczne wezwały Komisję Europejską do interwencji w sprawie planowanego przekopu. Ich zdaniem działania rządzących w tej sprawie są nielegalne. Prace na miejscu planowanego przekopu już się rozpoczęły. Wycięto m.in. drzewa w pasie, w którym ma powstać kanał.

Mierzeja Wiślana i Zalew Wiślany są częścią obszaru Natura 2000 dlatego Komisja Europejska jest w dialogu z polskimi władzami w sprawie planowanej inwestycji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Źródło KE: Polska nie powinna podejmować żadnych prac, by wybudować przekop przez Mierzeję Wiślaną przed decyzją KE
Zaloguj się
  • ADRIAN BIENIAS

    Oceniono 1 raz -1

    Niby, trochę na wyrost i nawet się nie zgadzam z KE. Ale jak tu, po tylu dowodach głupoty, dwulicowości, zawiści i pyszałkowatości, zaufać rządowi PIS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX