Żona prof. Zybertowicza napisała do RPO o "hejcie" pod adresem męża. Odpowiada żona Władysława Frasyniuka

- Ona mówi o hejcie? To zapraszam na mój profil - Magdalena Dobrzańska - Frasyniuk skomentowała list żony prof. Zybertowicza do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz wideo

Żona prof. Zybertowicza napisała do Rzecznika Praw Obywatelskich list, w którym stwierdza, że jej mąż jest ofiarą hejtu. Chodzi o żądania wysunięte przez grupę opozycjonistów z czasów PRL-u (m.in. Ryszard Bugaj, Władysław Frasyniuk, Aleksander Hall, Adam Strzembosz), którzy domagają się od prof. Andrzeja Zybertowicza przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej: "Prof. Zybertowicz i jego żona znajdą się na skraju ubóstwa". Rzecznik prezydenta Dudy o pozwie opozycjonistów z czasów PRL

Prof. Andrzej Zybertowicz o Okrągłym Stole

Powodem są wypowiedzi doradcy Andrzeja Dudy na temat obrad Okrągłego Stołu. Prof. Zybertowicz mówił, cytując Andrzeja Gwiazdę, że "podczas obrad Okrągłego Stołu komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami".

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski mówił w TOK FM, że ma nadzieję, że Rzecznik Praw Obywatelskich przyjrzy się sprawie. - To też będzie pokazanie, ze strony rzecznika, że nie tylko sprawami z jednej strony sceny politycznej potrafi się bardzo intensywnie zajmować - stwierdził.

Magdalena Frasyniuk o liście żony prof. Zybertowicza

List żony doradcy prezydenta do RPO skomentowała w wp.pl Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. - Ona mówi o hejcie? To zapraszam na mój profil. Wtedy zobaczy, co piszą zwolennicy "dobrej zmiany" - powiedziała.

- Też mamy syna, a 50 tys. zł i przeprosiny to nic w porównaniu z kilkoma sprawami sądowymi jakie mam mój mąż. Jedna z nich jest zagrożona więzieniem. Różnica między nami jest taka, że państwo Zybertowiczowie mają sprawę cywilną, a nas ściga władza państwowa.- dodała Magdalena Frasyniuk.

DOSTĘP PREMIUM