"Twój Weekend" kupiony, by zniknąć. "Era seksizmu i uprzedmiotowienia kobiet już dawno powinna być zakończona"

"Twój Weekend", najbardziej kultowe polskie pismo erotyczne, kończy swój żywot. Redakcja gazeta.pl wraz z partnerami postanowiła je wykupić tylko po to, by... je zamknąć.

- Kiedy w grudniu 2018 "Twój Weekend" wystawiono na sprzedaż, nie zastanawialiśmy się zbyt długo. Wspólnie z Partnerami odkupiliśmy magazyn. W jednym celu: by go na zawsze zamknąć. Bo era seksizmu i uprzedmiotowienia kobiet już dawno powinna być zakończona. Ale wcześniej wydaliśmy ostatni numer, który oddajemy w Wasze ręce. Od dziś w kioskach w całym kraju oraz na twojweekend.pl - tłumaczy swoją decyzję redakcja gazeta.pl

"Twój Weekend", ostatnie wydanie

Ostatnie wydanie "Twojego Weekendu" to 48 stron bez seksizmu. Jak czytamy we wstępniaku, jest przeciwieństwem tego, czym pismo było przez 27 lat. - Całe pokolenie współczesnych mężczyzn z wypiekami na twarzy kupowało "Twój Weekend", by spróbować zakazanego owocu, podejrzeć "dorosłe sprawy", dowiedzieć się czegoś o seksie i dziewczynach. Dziś są ojcami, współpracownikami, szefami, kolegami, często nieświadomymi stereotypów, którymi wciąż się posługują - pisze redakcja. I łamy "Twojego Weekendu" obiera jako miejsce debaty o wizerunku płci, relacjach partnerskich, równouprawnieniu i jego codziennych przejawach. 

Pismo pełne jest pięknych zdjęć, ale zdecydowanie nie są one podobne do tego, do czego mogli przyzwyczaić się odbiorcy "Twojego Weekendu". Jest też rozmowa z Rafałem Bryndalem i jego synem Tymonem oraz poradnik dla początkujących, jak nie przekraczać granic, np. prawiąc komplementy czy po prostu rozmawiając. Jest też fotoreportaż o wydawaniu dziecka na świat. 

Więcej o ostatnim numerze pisma "Twój Weekend" tutaj >>>

Magazyn dostępny jest w formie elektronicznej w Publio.pl >>

TOK FM PREMIUM