Białystok. Porwano matkę z 3-letnią córką. Policja prosi o pomoc

Dwóch zamaskowanych mężczyzn porwało w Białymstoku matkę z dzieckiem. Policja prosi o pomoc wszystkich, którzy mają informacje w tej sprawie.
Zobacz wideo

Jak mówił reporterowi TOK FM rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa, do porwania doszło około 10.30 na białostockim osiedlu Dziesięciny. Do trzylatki spacerującej wraz z matką i babcią podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Wciągnęli oni do pojazdu dziewczynkę i jej 25-letnią matkę. Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę o porwaniu o pomoc. Mundurowi czekają pod numerem alarmowym 112.

Białystok. Porwano matkę z 3-letnią córką. Policja znalazła pusty samochód

Nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, powiedział w rozmowie z TVN24 o godz. 14., że według informacji policji, samochód został wypożyczony w Łomży przez ojca dziecka, obywatela Polski.  

Wcześniej PAP informował, że ojciec dziecka jest obywatelem Niemiec. Obława trwa. - W takich przypadkach czynności koordynowane są przez Komendę Główną Policji, gdyż obejmują nawet obszar całego kraju. Wymagają również współpracy międzynarodowej- powiedział PAP insp. Mariusz Ciarka.

Policjanci liczyli, że uda im się zatrzymać porywaczy na drogach dojazdowych do granicy, ale jak podały media, auto, którym uciekali, zostało odnalezione puste. KGP potwierdziła PAP, że został włączony tzw. Child Alert, który jest uruchamiany w wyjątkowych sytuacjach, gdy m.in. jest uzasadnione podejrzenie, że dziecko mogło zostać uprowadzone, a jego życiu lub zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo.

Ciarka, który był w czwartek gościem Polsat News, podkreślił, że policjanci od początku podeszli do zdarzenia bardzo profesjonalnie. Dodał, że na miejsce, do Białegostoku, zmierzają policjanci z centrum poszukiwań celowych KGP. - To są najlepsi fachowcy, jeżeli mówimy o zaginięciach, ze specjalistycznym również sprzętem, ze specjalnym pojazdem. Te czynności koordynowane są w chwili obecnej przez KGP - poinformował.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła w czwartek śledztwo w związku z porwaniem 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Dotyczy ono przestępstwa pozbawienia wolności i uprowadzenia dziecka. - Podjechał samochód, zatrzymał się, wyskoczyło dwóch facetów i je chwycili. Oni się nie kryli, to było tak jak na gangsterskich filmach - powiedziała TVP Info babcia 25-latki. 

TOK FM PREMIUM