Disco Przeciwko Nienawiści na rondzie Dmowskiego. Będą utrudnienia w Warszawie

Kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej w Warszawie muszą się dziś liczyć z utrudnieniami w centrum - z okazji Dnia Kobiet.W ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet na Rondzie Dmowskiego odbędzie się protest przeciwko nienawiści i zbiórka podpisów pod petycją o zmianę nazwy ronda.
Zobacz wideo

Rondo ma według planu zostać zamknięte na dwie godziny od 18.00, ale z objazdami trzeba się będzie liczyć wcześniej. Około godziny 17 zamknięta zostanie ulica Marszałkowska w kierunku Placu Konstytucji, w drugą stronę ulica będzie przejezdna nieco dłużej.

Z objazdami muszą się liczyć pasażerowie 15 linii autobusowych i 9 tramwajowych. Jeśli Aleje Jerozolimskie będą nieprzejezdne, część składów zostanie skierowana na przykład na sąsiedni most, część - będzie kończyła kurs wcześniej, więc warto zwracać uwagę na informację o objazdach.

Z okazji Dnia Kobiet mamy prezent. Teraz Dostęp Premium w cenie niższej aż o 40%!

Punktualnie o 18.00 zacznie się disco. W symbolicznym geście sprzeciwu wobec tych, którzy wybierają nienawiść i przemoc, organizatorki chcą zamienić Rondo Dmowskiego w jeden wielki parkiet taneczny. Domagają się też by miejsce zmieniło patrona i zaczęło nosić nazwę Ronda Praw Kobiet. W tym samym czasie protesty przeciwko nienawiści wobec kobiet i różnych mniejszości będą się odbywały w 60 innych krajach na całym świecie.

TOK FM PREMIUM