Porwana 3-letnia Amelia i jej matka odnalezione. Wiceminister potwierdza

Porwana 3-latka i jej matka odnalezione. Dwóch prawdopodobnych sprawców, w tym ojciec dziecka zostało zatrzymanych - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.
Zobacz wideo

- Właśnie otrzymałem potwierdzenie, że zatrzymano dwóch prawdopodobnych sprawców, czyli ojca dziecka i jeszcze druga osobę - powiedział w rozmowie z PAP wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Dodał, że trzylatka i jej matka zostały odnalezione. - Jeżeli chodzi o siły i środki to nie czas o nich mówić, ale w mojej ocenie siły i środki, które zostały zastosowane były właściwe i adekwatne do sytuacji - powiedział PAP wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

Zieliński mówił na antenie TVN24, że dziecko i matka zostały znalezione na ternie województwa mazowieckiego. - Jednego ze sprawców zatrzymano w granicach Ostrołęki, tam także odnaleziono dziecko i mamę. Drugi ze sprawców został zatrzymany w okolicy Ostrowi Mazowieckiej - mówił wiceminister.

Zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń zaznaczył, że zadziałał Child Alert; mieszkanka okolic Ostrołęki zauważyła samochód, którym poruszał się poszukiwany mężczyzna z żoną i córką, i zawiadomiła policję. - Kobieta i jej córka są całe i zdrowe, przebadał je lekarz - dodał.

Jak informuje na Twitterze policja, Amelka i jej mama są "całe i zdrowe". - Uwolnienie ich i zatrzymanie sprawców to efekt skutecznych działań policji. Nieopisany trud policjantów z KGP, CBŚP i całego kraju, w szczególności garnizonów z Białegostoku, Olsztyna, Radomia - napisano. 

Porwanie 3-letniej Amelii i jej matki 

Trzyletnia Amelia i jej dwudziestopięcioletnia matka Natalia zostały uprowadzone w czwartek spod jednego z bloków na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Dwóch niezidentyfikowanych dotychczas mężczyzn wepchnęło je do samochodu, który następnie został porzucony kilka ulic dalej. Pojazd dzień wcześniej wynajął ojciec porwanej dziewczynki.

Policja bardzo oszczędnie dzieliła się informacjami, na temat podejmowanych działań. Wiemy, że zarządzono kontrole na drogach.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM