Szef Straży Marszałkowskiej zdymisjonowany za tablicę PO? "Odkąd jestem w parlamencie, to czegoś takiego nie widziałem"

Jeżeli ktoś zajmuje się usuwaniem tablicy pod osłoną straży marszałkowskiej, to tylko świadczy o jego lęku - mówił w Wywiadzie Politycznym TOK FM Bogdan Klich, senator PO.
Zobacz wideo

W czwartek wieczorem komendant Straży Marszałkowskiej płk Piotr Rękosiewicz decyzją szefa Kancelarii Sejmu został odwołany z pełnionej funkcji. - Kancelaria Sejmu dziękuję za służbę płk. Rękosiewiczowi, który przez prawie dwa lata pracował w Parlamencie" - poinformował Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu. Oficjalnych powodów nie podał. W mediach spekuluje się, że dymisja ma mieć związek z tablicą PO z „Układem Kaczyńskiego”. Pierwszą usunęła straż, drugą zabrał szef gabinetu politycznego premiera Morawieckiego Marek Suski, trzecia została niedawno postawiona. - Chodzą takie słuchy, że (szef straży-red.) nie postąpił z nią odpowiednio – mówiła prowadząca Wywiad Polityczny Karolina Lewicka.

- Jeżeli rzeczywiście został zdymisjonowany za to, że odmówił wykonania polecenia, które stawiałoby komendanta i straż w sytuacji groteskowej, to chyba postąpił słusznie – komentował senator PO Bogdan Klich. Jak mówił polityk, całe zamieszanie z tablicą "kompromituje przy okazji Sejm i Senat". - Odwołanie szefa straży,zamach Suskiego i chwilowy zakaz nagrywania przed pokojem PO, to wyglądało to tak humorystycznie i tak groteskowo, że odkąd jestem w parlamencie, to czegoś takiego nie widziałem. Parlament jest od tego, żeby odbywała się tam poważna dyskusja. Jeżeli ktoś zajmuje się usuwaniem tablicy pod osłoną straży marszałkowskiej, to tylko świadczy o jego lęku.- przekonywał Klich.

Jak dodawał senator PO, przez lata "Jarosław Kaczyński śledził układy i chciał je wyeliminować". - Tymczasem sam stworzył wokół Srebrnej taki układ, który można łatwo rozrysować. Ma on charakter biznesowy i polityczny. Tworzy w Polsce system oligarchiczny, który w Europie środkowej nie powinien obowiązywać – wskazywał polityk PO.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM