Areszt dla podejrzanych o porwanie 3-letniej Amelki i jej matki

Sąd Rejonowy w Białymstoku zdecydował w niedzielę o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności 25-letniej kobiety i jej córki ? poinformowała rzecznik tego sądu Beata Wołosik. Jednym z podejrzanych mężczyzn jest ojciec dziecka.
Zobacz wideo

Postanowienie nie jest prawomocne, przysługuje na nie zażalenie.

O tymczasowe aresztowanie wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która w sobotę postawiła mężczyznom zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 25-letniej kobiety i trzyletniej córki. Grozi za to kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Sędzia Wołosik poinformowała, że wnioski wpłynęły do sądu w sobotę późnym wieczorem, zostały rozpatrzone w niedzielę rano.

- Są w odniesieniu do obu panów podejrzanych orzekł o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, czyli do 6 czerwca 2019 r. – powiedziała sędzia Wołosik.

Do uprowadzenia doszło w czwartek do południa na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Według relacji świadka - babci uprowadzonej kobiety - miała ona zostać wraz z córką wepchnięte przez dwóch mężczyzn do samochodu. Porzucony pojazd policja odnalazła kilkadziesiąt minut później kilka ulic dalej. Dzień wcześniej wynajął go mąż porwanej kobiety, zarazem ojciec dziewczynki.

TOK FM PREMIUM