Brat i były asystent polskiej komisarz UE wśród zatrzymanych przez CBA

Prokuratura Krajowa informowała rano, że zatrzymano byłego asystenta polskiej komisarz UE, który "kierował grupą przestępczą". Teraz okazuje się, że wśród zatrzymanych w sprawie jest brat Elżbiety Bieńkowskiej.

O zatrzymaniu brata unijnej komisarz informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na "źródła zbliżone do śledztwa". Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś sześć osób m.in. w sprawie wyłudzenia 2 mln zł na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali pięciu śląskich przedsiębiorców i notariusza prowadzącego kancelarię notarialną w Tychach. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł z beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw oraz wyłudzenie z NCBR ponad 2 mln złotych. 

Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karno-skarbowe i pranie pieniędzy.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek poinformowała  PAP, że "w miejscach zatrzymań prowadzone są przeszukania". 

Jak informowała rano rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik, Lech B. miał popełnić szereg przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu - m.in. dotyczących wyłudzenia kredytów i dotacji unijnych. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej poinformowała też, że zatrzymany były asystent Elżbiety Bieńkowskiej powoływał się na wpływy.

Zobacz wideo
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Brat i były asystent polskiej komisarz UE wśród zatrzymanych przez CBA
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 3 razy 3

  Fiasko ekstradycji pana Mazura pokazało jak mocne papiery ma Ziobro na swoich przeciwników. A w kolejce jego porazek jeszcze są lekarze operujący jego ojca. Słynny doktor G. który juz nigdy nikogo nie pozbawi zycia, prezydent Kwaśniewski z zoną, syn premiera Tuska, wicepremier Lepper, prokurator krajowy Janusz Kaczmarek, tak rządzi się człowiek, który laptopa wyłącza młotkiem.

 • H2O H2O

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraz wypuszczą. Już to przerabialiśmy kilka razy. Tak z ciekawości, prezes już zeznawał?

 • indan

  Oceniono 2 razy 2

  Rodzina Soprano vel Kaczyńskiego jest nietykalna, PiS-mendoweszki szukają haków na opozycję, CHWD-PiS

 • kap_jeden

  Oceniono 6 razy 2

  pisałem że to wyjście na Bieńkowską i Tuska, wydało się , że "rodzina" Kaczyńskiego jest umocowana mafijnie wiec teraz będą się brać za rodziny przeciwników politycznych.
  będzie im tym łatwiej ,ze opozycja ma liderów o charyzmie mokrej ścierki bardziej niż formacie Tuska....

 • marswitek

  Oceniono 1 raz 1

  A przekret srebrnej kaczki dalej na wolnosci i bez jednego zazutu. pis klamie i tyle.

 • 0

  Co wspolnego z zatrzymaniami ma pani komisarz.rzucacie przed wyborami gownem - a może troche sie przyklei.Złapaliście winowajcow to sądżcie a nie sztucznie nagłaśniacie

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -3

  Srodki z puli kapital ludzki to klasyczny pokarm dla grup pasozytniczych, to instrument utrzymywania kompradorskich grup interesow w panstwach kontrolowanych przez centrum..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX