Ministerstwo o polskich ofiarach katastrofy etiopskiego samolotu. "Pracownik MSZ i osoba małoletnia"

Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak poinformowała, drugą ofiarą jest osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego.

Rzeczniczka MSZ potwierdziła, że w katastrofie zginęło dwóch Polaków. - Jeden to pracownik MSZ, jest to tym większy dla nas ból, że pożegnaliśmy naszego wieloletniego kolegę - powiedziała Suwara. Jak podała, drugą ofiarą jest "osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego". Suwara dodała, że ofiary nie były spokrewnione. 

Katastrofa etiopskiego samolotu. Nikt nie przeżył 

Należący do Ethiopian Airlines Boeing 737 Max 8 rozbił się w niedzielę rano sześć minut po starcie z lotniska w stolicy Etiopii. Samolot leciał do stolicy Kenii - Nairobi. Na pokładzie było 149 pasażerów i 8 członków załogi. Przyczyna katastrofy nie jest znana. Etiopska telewizja poinformowała, że znaleziono czarną skrzynkę samolotu. Skrzynka jest częściowo zniszczona i nie wiadomo, jak wiele uda się z niej odczytać - przekazał anonimowo agencji Associated Press przedstawiciel etiopskich linii lotniczych.

TOK FM PREMIUM