"Panie premierze, zapraszamy do Krakowa". Trwa okupacja kuratorium. "S" nie wyklucza zaostrzenia protestu

W siedzibie małopolskiego kuratorium noc spędziło siedem osób. Przedstawiciele nauczycielskiej 'Solidarności" chcą rozmawiać z premierem. Jak informuje TOK FM, nie można wykluczyć, że podobne akcje odbędą się w innych miastach.
Zobacz wideo

Noc w siedzibie kuratorium w Krakowie spędziło siedem osób. Działacze nauczycielskiej "Solidarności" protestować mają do skutku. Chcą, żeby odbyły się poważne i merytoryczne rozmowy dotyczące głównego postulatu tej grupy zawodowej - podwyżki. Nauczycielska "Solidarność" domaga się od rządu po 15 proc. podwyżki w dwóch kolejnych latach, krytykuje też wydłużony czas awansu zawodowego nauczycieli. Domaga się również rezygnacji z nowego systemu oceny pracy.

- Wysłuchaliśmy deklaracji pana premiera Morawieckiego o tym, że jest gotowy, żeby się spotkać z nauczycielami. Dlatego ponawiamy zaproszenie: panie premierze, zapraszamy do Krakowa. Nauczyciele czekają na rozmowę z panem - mówi w rozmowie z reporterem TOK FM jedna z działaczek "S".

Na razie z protestującymi rozmawiali wojewoda małopolski i tamtejsza kurator oświaty.

Z ustaleń TOK FM wynika, że protestujący mają "zielone światło" od kierownictwa związku. Nie można wykluczyć podobnych akcji protestacyjnych w innych miastach. Niewykluczone, że do siedziby małopolskiego kuratorium przyjadą działacze z innych miast. By wesprzeć protestujących.

Przypomnijmy, że "Solidarność" oficjalnie nie przyłączyła się do zapowiadanego na 8 kwietnia strajku ZNP.

Referendum. Potem strajk

Przypomnijmy, że w placówkach oświatowych trwa referendum zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, dotyczące zaplanowanego przez organizację strajku. Od wyników głosowania, które mamy poznać 25 marca, zależy to w ilu szkołach i przedszkolach odbędzie się strajk nauczycieli. Bezterminowa akcja protestacyjna ma zacząć się 8 kwietnia.

ZNP domaga się tysiąca złotych podwyżki.

Czytaj też: Strajk nauczycieli. MEN szykuje plan B. Resort przygotował projekty rozporządzeń>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM