Nagana dla komendanta policji z Białegostoku. Chodzi o "konkurs na anonim" o podlaskiej posłance PO

Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku proponował ogłoszenie konkursu na najlepszy anonim o Bożenie Kamińskiej, parlamentarzystce PO. Jak informuje TVN24, został ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym, ale nagana może zniknąć z jego akt już za pół roku.
Zobacz wideo

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku został ukarany naganą - informuje tvn24.pl

To efekt postępowania dyscyplinarnego, które było prowadzone wobec nadinspektora po tym, jak w jednej z podlaskich rozgłośni radiowych mówił zorganizowaniu konkursu na najlepszy anonim na temat posłanki Bożeny Kamińskiej z Platformy Obywatelskiej.  

Na razie nieznane są szczegóły uzasadnienia decyzji o naganie. 

Rzecznik Kołnierowicza - Tomasz Krupa - na pytanie, czy jego przełożony poda się do dymisji, zaznaczył, że komendant pozostaje do dyspozycji swoich przełożonych. 

Jak informuje tvn24.pl, chociaż komendantowi nie przysługuje odwołanie od decyzji o naganie, informacja może zniknąć z jego akt osobowych, jeśli przez pół roku jego postawa będzie wzorowa.

Daniel Kołnierowicz to pierwszy nadinspektor (to stopień odpowiadający w policji generałowi), który został ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym. Żadne z wcześniejszych postępowań prowadzonych wobec osób na tak wysokich stanowiskach nie zostało zakończone, ponieważ wcześniej odchodzili ze służby.

Proponował konkurs na "najlepszy anonim" o posłance PO. Teraz komendant z Białegostoku się tłumaczy

Konkurs na anonim

Postępowanie dyscyplinarne wobec komendanta podlaskiej policji zostało rozpoczęte po zasugerowanym przez niego, w radiowym wywiadzie, konkursie na najlepszy anonim o posłance Bożenie Kamińskiej. Parlamentarzystka mówiła o patologiach w policji na Podlasiu oraz anonimach, jakie dostaje w tej sprawie, od funkcjonariuszy.

- Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, to może ogłosimy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej. O majątku, podróżach służbowych, o dotychczasowej jej działalności - mówił wtedy komendant na antenie Radia5 z Suwałk. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Nagana dla komendanta z Białegostoku. Chodzi o "konkurs na anonim" o podlaskiej posłance PO
Zaloguj się
 • Oceniono 3 razy 3

  Śmiesznie naprawdę w mundurze śmiesznie ogląda pasuje mu jak pięść do oka. A waciak kufajkę beret widły to by pasowało!!

 • Oceniono 3 razy 3

  Czy w policji mają systematycznie badania dotyczące kondycji fizycznej funkcjonariuszy bo patrząc na tego pontona to wątpię!!- gdyby tego grubasa postawić na posterunku i miałby ścigać bandytę wątpię czy przebieg 150 m!!

 • teraz8

  Oceniono 3 razy 3

  Wyjątkowo żałosna postać, bardzo w typie Zielińskiego- tak ich chyba dobiera :)

 • Oceniono 2 razy 2

  Kary dyscyplinarne powinni przenieść grubasa gdzieś w Bieszczady do jakiegoś posterunku gminnego co to za kara!!

 • getz54

  0

  Jak na szefa białostockiego Ku Klux Klanu ukarany został bardzo srogo. Zapewne resortowy kapelan dorzuci
  jeszcze z 3 zdrowaśki i jakąś litanię, i kadrę dopadnie pusty śmiech, jak to w Alabamie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX