PLL LOT uziemiają Boeingi 737 MAX 8. To pokłosie katastrofy w Etiopii

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o tymczasowym zawieszeniu wykonywania lotów samolotami Boeing 737 MAX 8 - poinformował we wtorek na konferencji prasowej rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki.

"W związku z pojawiającymi się informacjami, decyzjami kolejnych agencji lotniczych na świecie i w Europie, LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu wykonywania lotów samolotami Boeing 737 MAX 8 do odwołania" - powiedział Kubicki.

Wyjaśnił, że rejsy, które były zaplanowane tym typem samolotu, będą wykonywane innymi typami maszyn.

"Można się spodziewać niewielkich utrudnień jeśli chodzi o połączenia. Dzisiaj lot odwołał dwa rejsy - do Brukseli i Amsterdamu. Już od jutra będą samoloty, które zastąpią ‘maksy’, więc wystarczą do obsługi naszych połączeń" - powiedział Kubicki.

W tym momencie narodowy przewoźnik dysponuje 5-ęcioma z 14-stu zamówionych Boeingów 737 MAX 8. Jak informuje rzecznik LOT, kolejne kolejne dostawy tych maszyn zaplanowane są w ciągu kilku tygodni.

Kolejne kraje i linie lotnicze postanowiły we wtorek uziemić posiadane samoloty Boeing 737 MAX 8, co jest reakcją na niedzielną katastrofę tego typu maszyny w Etiopii.

TOK FM PREMIUM