PLL LOT uziemiają Boeingi 737 MAX 8. To pokłosie katastrofy w Etiopii

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o tymczasowym zawieszeniu wykonywania lotów samolotami Boeing 737 MAX 8 - poinformował we wtorek na konferencji prasowej rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki.

"W związku z pojawiającymi się informacjami, decyzjami kolejnych agencji lotniczych na świecie i w Europie, LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu wykonywania lotów samolotami Boeing 737 MAX 8 do odwołania" - powiedział Kubicki.

Wyjaśnił, że rejsy, które były zaplanowane tym typem samolotu, będą wykonywane innymi typami maszyn.

"Można się spodziewać niewielkich utrudnień jeśli chodzi o połączenia. Dzisiaj lot odwołał dwa rejsy - do Brukseli i Amsterdamu. Już od jutra będą samoloty, które zastąpią ‘maksy’, więc wystarczą do obsługi naszych połączeń" - powiedział Kubicki.

W tym momencie narodowy przewoźnik dysponuje 5-ęcioma z 14-stu zamówionych Boeingów 737 MAX 8. Jak informuje rzecznik LOT, kolejne kolejne dostawy tych maszyn zaplanowane są w ciągu kilku tygodni.

Kolejne kraje i linie lotnicze postanowiły we wtorek uziemić posiadane samoloty Boeing 737 MAX 8, co jest reakcją na niedzielną katastrofę tego typu maszyny w Etiopii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
PLL LOT uziemiają Boeingi 737 MAX 8. To pokłosie katastrofy w Etiopii
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 3 razy 1

    Samolot jest ok problemem jak zwykle okazauje sie nadmierna elektronizacja, bo przeciez drugie pod rzad przeciagniecie tej maszyny musi wynikac z proba eliminacji czlowieka z najwazniejszych kluczowych decyzji. Kazdy kto mial kontakt z AI doskonale wie ze jest to system sam w sobie omylny nieposiadajacy samoswiadomosci, a przez to mozliwosci oceny sytuacji jedyne co moze to wykonac obliczenia wedlug algorytmu na podstawie danych z czujnikow. Warto sie zastanowic czasem z jakim geniuszem stworzenia mamy do czynienia, wystarczy spojrzec na bejzboliste ktory biegnie po polke korygujac koordynaty w sposob absolutnie doskonaly regulujac rownoczesnie wszystkie parametry wlasnego ukladu mechanicznego, tak by zlapac pileczke, zanim opusci baze. Jest jeszcze cos genialnego i niezastepowalnego w czlowieku mozliwosc przewidywania gdzie mniej wiecej spadnie pilka prawie intucyjne obliczenia obszaru w ktorym moze sie znalezc, to rowniez. Tak stworzenie jest absolutnym geniuszem cos jakby deus et machina, cos co potrafi polaczyc i przewidziec zmiany akcji niczym zeglarz w poszukianiu najlepszego wiatru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX