Protest w Krakowie stał się akcją ogólnopolską. Nauczyciele czekają na premiera

Okupacja małopolskiego kuratorium oświaty będzie trwała, dopóki przedstawiciel rządu nie pojawi się w Krakowie - tak postanowiło Prezydium Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.
Zobacz wideo

Delegaci przekształcili też protest małopolskich działaczy w ogólnopolską akcję. Szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa mówi, że związkowcy czekają na premiera Mateusza Morawieckiego. - Albo osobę przez niego umocowaną. Pani minister jako przedstawiciel rządu też może tu się zjawić i z nami porozmawiać - dodaje. 

Czytaj też: "Wygląda, że będziemy tutaj dłużej". 12 związkowców okupuje kuratorium w Krakowie, wśród nich szef oświatowej "S"

Nauczyciele czekać będą w małopolskim kuratorium dzień i noc. Okupacja nie zostanie przerwana. Przeciwnie, akcja zostanie wzmocniona przez związkowców z innych regionów.

Protest ma jednak swoje ograniczenia, ponieważ w sali konferencyjnej może spać w nocy maksymalnie 15 osób - uczestnicy będą się wymieniali.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Protest w Krakowie stał się akcją ogólnopolską. Nauczyciele czekają na premiera
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 2

  No to teraz leżakujący nauczyciele będą mieli okazję przestudiowania zaleceń WHO i karty LGBT.
  Nabrane doświadczenie przyda się przy wcielaniu programu w szkole!

 • eski57

  0

  Nie bardzo rozumiem pracowników różnych branż , że mają różniące się ? Związki Zawodowe , ALE NAUCZYCIELE ? , którzy mają – przynajmniej powinni mieć jedyny cel ; przekazywać w sposób zrozumiały dzieciom i młodzieży obiektywną wiedzę i nauczyć racjonalnego myślenia i wyciągania wniosków z napływu informacji i zdarzeń ! Oczywiście również wychowawczego oddziaływania w czasie przebywania uczących się w szkole . - Oczekiwania co do warunków pracy i płacy chyba też są podobne , więc co WAS dzieli ? Chyba nie sprawy światopoglądowe ? Uważam , że ludzie wykształceni jednakowo – no prawie jednakowo oceniają potrzeby „Ducha” , a przynajmniej są względem siebie tolerancyjni ! Co może być przyczyną dzielenia się …. , przecież siła oddziaływania m. in na władze tkwi w Jedności !
  - Czas jest Bardzo odpowiedni na zjednoczenie się ...

 • getz54

  0

  Dosyc komfortowe warunki do strajku sobie zapewnili nauczyciele z Duda-Solidarności. I opiekę słynnej pani kurator mają zapewnioną, i obsługę medialną TVP. Czekają na przyjazd z Warszawy GMO, czyli Genetycznie Modyfikowanego Oszusta. Pochyli się nad ich losem, obieca, ze partia rządząca zrobi wszystko co w jej mocy zeby naprawic zaległości spowodowane przez rząd premiera Tuska i Ewy Kopacz. Obieca podwyzki o ile % sobie zazyczą te Dudowe łamistrajki. Z jego wyliczeń wyjdzie, ze będzie to około 3000,- zeta, co spowoduje u łamistrajków wielkie WOW!!! zapewni, ze podwyzki zaczną się zaraz po wyborach, jednak sprytnie nie dopowie których. Lekarze mają jeszcze nie zrealizowane obietnice ministra zdrowia pana Zębali, a jakby dobrze pogrzebac to nawet Arłukowicza jeszcze, wszystkich ministrów dobrejzmiany trzeba szanowac, oni tak szybko odchodzą.....
  Jak tym łamistrajkom od Dudy nie wstyd ? Tak gruntownie przygotowana akcja strajkowa ZNP, z zachowaniem prawa do wypowiedzenia własnego zdania, referendum strajkowe, nic tylko przyłączyc się do swoich kolegów nauczycieli i wspólnie walczyc o jeden tak naprawdę postulat, o 1000,- zeta podwyzki. Tak jak to zrobili przed 11 listopada policjanci. Ci wazeliniarze od Dudy w euforii spowodowanej spotkaniem z GMO, za darmo przeprowadzą w całej Polsce egzaminy ośmioklasistów i gimnazjalistów, w zastępstwie strajkujących nauczycieli. Jak w Korei Północnej zapewnią władzę o swojej lojalności i niepoddawaniu się szantazowi wichrzycieli z ZNP. Obrzydliwa
  ustawka Duda Solidarności to trwały element podziału naszego społeczeństwa. Nauczycielska Solidarnośc jest jak KRS, jak TK, jak cała dobrazmiana.

 • rzydeta

  Oceniono 3 razy -1

  O, "solidurnie" przypomnieli sobie, że są również podobno związkiem zawodowym, a nie tylko kaczystowską bojówką delegowaną do ochrony pomników pedofili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX