Wniosek o areszt dla wydawcy "Wprost" i "do Rzeczy". Michał Lisiecki z zarzutem "udziału w grupie przestępczej"

Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynął wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Michała Lisieckiego. Wydawcy "Wprost" i "do rzeczy" postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach, dopuszczenia się przestępstw skarbowych.
Zobacz wideo

Do zatrzymania wydawcy tygodników "Wprost" i "do Rzeczy" doszło wczoraj (czwartek 14 marca).  Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynął dziś wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Michała Lisieckiego.

Mężczyzna usłyszał w czwartek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. Chodzi o sprawę wyłudzeń blisko 29 milionów złotych z  firmy zajmującej się remontami linii kolejowych.

Prócz Lisieckiego zatrzymano trzy inne osoby. Zatrzymań dokonano w Warszawie i okolicach, Toruniu oraz Lublinie.

Śledztwo prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od 2012 do 2015 roku na terenie Warszawy. W tym czasie członkowie grupy doprowadzili do powstania znacznej szkody majątkowej w wysokości blisko 40 mln zł na szkodę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury sp. z. o. o.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Michał Lisiecki, wydawca "Wprost" i "do Rzeczy", z zarzutami. Wniosek o areszt
Zaloguj się
  • rzydeta

    0

    A ten jego przemądrzały braciszek, który ciągle ujadał na PiS-dzielską nutę w "Loży prasowej" - nic o tym nie wiedział? Coś dawno nie pokazywał się na antenie, może on akurat zdążył spiehdolić wcześniejszym lotem? Pierwszą rzeczą po wyzwoleniu kraju spod kaczystowskiej okupacji powinno być rozesłanie po przejściach granicznych i lotniskach konterfektów z mordami "dojnej zmiany", aby uniemożliwić złodziejom ucieczkę przed odpowiedzialnością karną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX