Wniosek o areszt dla wydawcy "Wprost" i "do Rzeczy". Michał Lisiecki z zarzutem "udziału w grupie przestępczej"

Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynął wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Michała Lisieckiego. Wydawcy "Wprost" i "do rzeczy" postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach, dopuszczenia się przestępstw skarbowych.
Zobacz wideo

Do zatrzymania wydawcy tygodników "Wprost" i "do Rzeczy" doszło wczoraj (czwartek 14 marca).  Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynął dziś wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Michała Lisieckiego.

Mężczyzna usłyszał w czwartek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. Chodzi o sprawę wyłudzeń blisko 29 milionów złotych z  firmy zajmującej się remontami linii kolejowych.

Prócz Lisieckiego zatrzymano trzy inne osoby. Zatrzymań dokonano w Warszawie i okolicach, Toruniu oraz Lublinie.

Śledztwo prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od 2012 do 2015 roku na terenie Warszawy. W tym czasie członkowie grupy doprowadzili do powstania znacznej szkody majątkowej w wysokości blisko 40 mln zł na szkodę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury sp. z. o. o.

TOK FM PREMIUM