Trzech mężczyzn zatrzymanych za propagowanie faszyzmu. Akcja policji i ABW

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o propagowanie faszyzmu. Akcję przeprowadzono na Śląsku i w Wielkopolsce. "Trzej fanatycy zakazanej tematyki usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści" - informuje PAP.
Zobacz wideo

Zatrzymanym - 24-letniemu sosnowiczaninowi, 23-letniemu mieszkańcowi Częstochowy oraz 22-latkowi z Poznania - grozi do dwóch lat  pozbawienie wolności”.

Jak informuje Komenda Głowna Policji, w mieszkaniach zatrzymanych znaleziono materiały multimedialne, książki, prasę, a także odzież i naszywki, na których znajdowały się zakazane treści i symbole. „Funkcjonariusze znaleźli również szereg niebezpiecznych narzędzi, m. in. noże, tasaki, siekiery, czy miecze”.

KGP informuje, że zatrzymania były kontynuacją wspólnych działań policjantów i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku.

„Jak informuje Polska Agencja Prasowa, "trzej fanatycy zakazanej tematyki" usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści za co może im grozić nawet 2 letnie pozbawienie wolności”.

Czytaj też: Piotr R. z zarzutami po marszu narodowców w Oświęcimiu. Za publiczne nawoływanie do nienawiści>>>

TOK FM PREMIUM