Komentarze (104)
Ks. prof. Alfred Wierzbicki o postawie polskiego Kościoła wobec środowiska LGBT
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jureksenior

  Oceniono 2 razy 2

  jestem przerażony sytuacją w kk i postępowaniem kk Przecież to są ludzie wyizolowani z tego świata. zainteresowani doczesnością a nie głoszeniem Ewangelii. Zapewniają sobie doczesne życie podporządkowując łatwowiernych i oddanych kk. To jest cynizm tej społeczności a dobitnie pokazali swoja twarz na Konferencji Episkopatu głosząc swoje niedorzeczności.i ignorancję Również przykładem tego jest dobre samopoczucie i tryskanie humorem KS Klocha na konferencji w ECS Duzo mówił uśmiechając się i b, mało powiedział na aktualny temat. Apeluję, obudźmy się i ocenijmy prawidłowo tak jak Irlandia,

 • josef.papug

  Oceniono 4 razy 2

  Kościół katolicki w Polsce ma średni związek z chrześcijaństwem, a szczególnie nauką Jezusa. Jest to raczej wiara i obyczaje lokalne przykryte oficjalną deklaracją i rytuałami ludowymi, pogańskimi i politycznymi. Wiele z tych guseł i obyczajów jest bardzo stara i występuje tez w innych kościołach katolickich, co nie zmienia ich heretycznego charakteru. Taka krótka lista, która w wielu miejscach ociera się o herezję wobec nauczania Jezusa:
  1. Kościół jako instytucja polityczna
  2. Celibat księży
  3. Instytucja księży, mężczyzn.
  4. Kult maryjny
  5. Niska pozycja kobiet w instytucjach kościoła oraz w społeczeństwie.
  6. Sprzeciw wobec aborcji
  7. Św. Mikołaj, renifery, choinki, bombki, potrawy na święta, jajka święcone i inne gusła.
  8. Bogactwo kościoła i prawo własności dóbr kościelnych traktowane jak prawo prywatne.
  9. Kult świętych.

 • ola-blue

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież kościół to matecznik osób homoseksualnych!!! Mówi się nawet o lobby homoseksualnym w Watykanie. W jakiej innej przestrzeni lesbijki czy geje mogą się czuć bardziej bezpiecznie, niż w stanie duchownym, w rozdzielonych skupiskach kobiet i mężczyzn? Czy ci księża rzeczywiście uwazają nas za stado tępych baranów i naiwnych owieczek, którym z ambony można wmówić każde kłamstwo????

 • myczyoni

  Oceniono 2 razy 2

  Kk ma tradycję ortodoksyjnego podejścia do własnych nauk. Na szczęście czas weryfikuje "naukę" kościoła.

 • andrzej1.61

  Oceniono 10 razy 2

  Episkopat promuje akcję. " Prześpij się se swoim ministrantem" nawet wyznaczył specjalne nagrody dla księży wiernie promujących tą ideologię.

 • robertkiszka

  Oceniono 1 raz 1

  A kto sie tam pcha ? Niedlugo beda przyjmowac wszystkich gejow lesbijki transwestytow itp itd .....beda zapraszac do kosciolow bo liczba wierzacych w mitologie katolicka wciarz spada.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 3 razy 1

  Z pedofilami problemów nie mieli.
  W seminariach od homoseksualizmu aż się gotuje, też problemu nie ma, w końcu to pedzie, ale w koloratkach więc spoko.
  Dymanie siostrzyczek też jest wporzo.
  Tylko tak dalej a już wkrótce w kościołach ino wiater będzie hulał, czego sobie i Państwu życzę.

 • Artur Borzym

  Oceniono 3 razy 1

  kosciol nie zgadza sie na znak pokoju wobec gejow a sam toleruje zboczencow i dewiantow roznej masci w swoich szeregach, chroni pedofilow i kryje dziwkarzy, pijakow i kombinatorow. Kosciol to siedlisko zla pod przykrywka wiary, najbardziej zaklamana, obludna i chciwa instytucja jak kiedykolwiek powstala

 • muflonex

  Oceniono 3 razy 1

  Mówimy o instytucji, która dziwnym trafem pojawiała się zawsze, gdzie dochodziło do masowych mordów. Bartolme de las Casas byl raczej niemainstreamowy. Ferdynand II na pewno sprowadził łzy wzruszenia na liczki papieża, urządziwszy rzeź w Czechach.

 • gkostka

  0

  Czy to księża zabili Roberta Wójtowicza?

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/jgk7cjs

 • antypisiormax

  Oceniono 2 razy 0

  To Bóg stworzył męzczyznę kobietę homoseksualistę i lesbijkę
  Jak nie Bóg to kto ????
  Każdy wybiera co lubi !! Bóg a nie ta zakłamana banda kocha wszystkich z wyjątkiem pedofili duchownych którym zyczy do piekla polskiego won.
  Wymrą już niedługo i będzie spokój.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 2 razy 0

  Przykro słuchać gdy taki rozumny ksiądz zabiera stanowczo głos po linii Episkopatu na temat karty LGBT przyznając, że jej nie czytał. Smutne. "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu"

 • henrykus1943

  Oceniono 4 razy -2

  Ten "kaiądz" też się urwał z choinki. Co on jeszcze robi na KULu?

 • askompas

  Oceniono 3 razy -3

  Samo przekazanie pokoju osobie z opaską tęczową to tak jakby powiedzieć że wszystko jest ok i pójdziesz do Nieba. A przecież to nieprawda. Jest duże zagrożenie, że osoba afirmująca się jako homoseksualna nie będzie miała takiej szansy. Każdy z nas ma obowiązek Ewangelizowania a zwłaszcza duchowni. W trosce o życie po śmierci ciała powinniśmy ratować współbraci jeśli tylko zechcą. Miłość bliźniego zobowiązuje. Bracie, nie musisz żyć jak mąż i żona z osobą tej samej płci choć jesteś homoseksualistą. A jeśli nie możesz inaczej to trudno, grzech popełniasz tylko wtedy gdy jest to dobrowolne i świadome. Ale nie namawiaj innych do tego i nie obnoś się z tym. Tak jak wielu masturbuje się za młodu (nie mogąc się powstrzymać) i później z tego wyrastają. Każdy przechodzi próbę, wszyscy grzeszymy i wielu z nas bardzo...Nie każdy może udźwignąć sam swój krzyż, czasami wynika to z grzechu naszych ojców, dziadków...i wymaga modlitwy, zadośćuczynienia, postu. Każdy Twój i mój grzech jest też naszym grzechem - grzechem ludzi tego świata. Ale najgorszym grzechem jest niewiara w ogrom Miłosierdzia. Bo nawet Łotr poszedł do Nieba w ostatniej chwili prosząc Jezusa o łaskę. Nikt póki żyje nie jest stracony!!

 • jedenz1

  Oceniono 3 razy -3

  To wojujacych ateistów ! Mam pytanie czy w Polsce jest jakiś Kościóø Katolicki ? Gdybym nie czytal GW i innych mediów to bym nawet nie wiedział, że tak opresyjna instytucja , nie dająca nikomu spokoju i narzucająca swoje widzimisię. Kontynuując : nikt mi nie zagląda do łożka, nikt nie każe mi płacić parafię , nikt nie każe mi ochrzcic dzeici i posyłać je na religię. Dla mnie Kościół nie istnieje . Wy macie chyba macie jakieś problemy sami ze sobą, ze wszędzie widzicie tylko księzy i Kosciół . I że atak na oślep na tą instytucje jest rozwiązaniem waszych problemów.

 • 1noitatneserper

  Oceniono 5 razy -3

  Oni oczekują znaku pokoju w stosunku do homoseksualistów, czy do ich grzechu?
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Bo Kościół Katolicki nigdy nie zaakceptuje grzechu homoseksualizmu

  A Kościół to nie tylko hierarchia, ale i ogół wiernych. Papież Franciszek kocha homoseksualistów, ale nie oznacza to przymykania oczu na grzech, w którym oni żyją. Tak! Homoseksualizm jest grzechem.

  Można żądać od chrześcijan tolerancji i miłości do homoseksualistów, ale należy nie oczekiwać tolerancji dla ich lubieżnych i grzesznych praktyk. Problem w tym, że homoseksualiści oraz ich obłąkani rzecznicy domagają się i jednego i drugiego.

  Jeśli Chrystus wybaczył cudzołóstwo Marii Magdalenie, to wcale nie znaczy, że zaaprobował jej grzech. Jezus powiedział do Marii Magdaleny te słowa: Ja cię nie potępiam, Idź i odtąd JUŻ NIE GRZESZ. To samo tyczy się gejów i lesbijek. Jezus ich nie potępia, ale wzywa do poniechania grzesznych praktyk.

  LGBT nie mają pojęcia o chrześcijańskiej wykładni w odniesieniu do homoseksualistów. Z tej niewiedzy wynika domaganie się bezwarunkowej akceptacji dla praktyk homoseksualnych.

  Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno:

  "Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji."

  "Sama skłonność homoseksualna bez czynów nie jest grzechem, lecz trudnym doświadczeniem, które przez terapię należy przezwyciężyć i żyć w czystości, do której jest wezwany każdy chrześcijanin."

  To czyny homoseksualne są z natury grzechem ciężkim i należy je potępić.

  Św. Paweł w Liście do Koryntian napisał: Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą nie odziedziczą królestwa Bożego.

  Tu nic się nie zmieni, bo nauka Kościoła, która przetrwała przez 2 tysiące lat, nie ulegnie wpływom lewackiej ideologii.

 • 7rewrer7

  Oceniono 5 razy -3

  Na mój kościół sikają psy i koło niego sraj....i on nie może ich kopnąć w dupsko.

 • nowekonto1234

  Oceniono 3 razy -3

  Wypowiedzi księdza trącą herezją.

 • kl001

  Oceniono 4 razy -4

  ETYK? Alfred Wierzbicki?? chyba homoetyk.

 • zuuuraw

  Oceniono 8 razy -4

  Oj coś czuję że ksiądz Wierzbicki należy do, a może tylko działa na rzecz, potężnego lobby homoseksualnego w KK. W latach 60-tych, a najsilniej w latach 70-tych i 80-tych min. wieku, lobby to wprowadziło ,według statystyk kościelnych , od 15 do nawet 30% homoseksualistów na liczbę wszystkich seminarzystów na roku. Efekty widzimy po latach. Większość instytucji w Watykanie, ale i w Polsce, na poziomie Episkopatu, zarażonych jest tym rakiem wyżerającym Kościół od środka. Postawienie szczelnej tamy dla młodych homoseksualistów przy naborze do seminariów, do zakonów, to pierwszy krok ku uzdrowieniu Kościoła !
  Księże Wierzbicki, ani Kościół, ani tym bardziej wierni Kościoła nie "szczują na osoby homo", ksiądz jednak zapomniał o swojej powinności, powinnościa księdza, jak i każdego katolika, jest głoszenie Ewangelii i nawracanie grzeszników, a nie tolerowanie, czy tym bardziej akceptowanie, życia w grzechu

 • fields1

  Oceniono 9 razy -5

  No ale jak kościół ma akceptować coś co sam Bóg nazwał grzechem ? Ja bym się z takiego kościoła wypisał.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -5

  Jeszcze jedno skad sie bierze tak duza liczba konwersji Europejczykoow na islam? Na tle marksizmu kulturowego z przerazeniem stwerdzam islam staje sie cywilizacja i postepem, przeciez ta bogata Holandia mordujaca starcow czy te 40 mln aboorcji i teraz kolejna plaga homoseksualno pedofilne wielozwiazki to nic innego jak barbaria.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy -6

  Ne wooem kim jest ten kolega, ale z pewnoscia nie jest ksiedzem, jest w pismie swietym wyraznie powiedziane co podoba sie Bogu, no nie jest tym sodomia.

 • ciemna_strona_pluszu

  Oceniono 7 razy -7

  Ja uważam że osoby o orientacji homoseksualnej powinny móc tworzyć związek partnerski (nie mylić ze ślubem jakimkolwiek), rozliczać się razem, dziedziczyć po sobie itp, ale kategorycznie nie wychowywać dzieci w takim związku. Ani swoich ani adoptowanych bo to nie jest dobry wzorzec dla dziecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX