Martyna Wojciechowska z NBP odznaczona "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej"

Prezes Adam Glapiński wyraża uznanie wobec pracy Martyny Wojciechowskiej nie tylko poprzez wysoką pensję. Okazuje się, że szefowa działu promocji i komunikacji została wyróżniona też w inny sposób. Otrzymała odznakę "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej".
Zobacz wideo

Martyna Wojciechowska do niedawna zarabiała najwięcej spośród dyrektorów wszystkich departamentów Narodowego Banku Polskiego. Pensja szefowej Departamentu Komunikacji i Promocji wynosiła 49 563 złotych brutto. Teraz jej pensja zasadnicza jest o ponad 3 tysiące złotych niższa i tym sposobem Wojciechowska nie jest już liderką zestawienia zarobków dyrektorów banku centralnego.

Okazuje się, że prezes Adam Glapiński wyjątkowo docenia pracę Martyny Wojciechowskiej i wyraża to również w inny sposób. Znalazła się ona wśród osób wyróżnionych odznaką "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej".

Jak informuje dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Bartek Godusławski, wyróżniona została też Kamila Sukiennik, dyrektorka gabinetu prezesa NBP. Sukiennik i Wojciechowska nazywane były w mediach "dwórkami Glapińskiego".

Na liście odznaczonych "za zasługi dla bankowości" jest też m.in. Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, który jest najważniejszą postacią tzw. afery KNF. Chrzanowski, o którym prezes Glapiński wielokrotnie wypowiadał się w samych superlatywach, usłyszał w listopadzie zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Chodzi o informacje, które poznaliśmy dzięki nagraniu rozmowy między Chrzanowskim a Leszkiem Czarneckim. Marek Chrzanowski miał zaoferować jednemu z najbogatszych Polaków przychylność dla jego banku w zamian za 40 mln zł wynagrodzenia dla prawnika wskazanego przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

DOSTĘP PREMIUM