Obchody "Dnia spódnicy" w liceum zgorszyły działacza Ruchu Narodowego. "To crossdressing popularny wśród transwestytów"

Obchodami "Dnia spódnicy i sukienki" w V Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie zainteresowali się działacze skrajnej prawicy, alarmując m.in., że to promocja przebierania się w stylu transwestytów. - Absurdalne - odpowiadają uczniowie lubelskiej "Piątki".
Zobacz wideo

"Dzień spódnicy i sukienki" zorganizowano w V Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie 8 marca. Tego dnia w spódnicach i sukienkach przychodzą do szkoły nie tylko uczennice, ale też uczniowie. Chłopcy pożyczają żeńską garderobę od mam, cioć czy sióstr albo od koleżanek. Są spódnice krótsze i dłuższe, czarne i kolorowe, w groszki i w paski. - To zabawa i sposób na szkolną codzienność - mówią nasi rozmówcy, uczniowie V LO w Lublinie. Podkreślają, że "Dzień spódnicy" został zorganizowany w szkole już po raz kolejny. Zawsze cieszy się dużym powodzeniem i nikt nigdy nie robił z tego problemu. Aż do teraz.

Dzień spódnicy, czyli... crossdressing?

Jeden z działaczy Młodzieży Wszechpolskiej z Lublina napisał na Twitterze, że to skandal. "Młodzi chłopacy, uczniowie paradowali po szkole niczym nie skrępowani w krótkich spódniczkach poprzebierani za KOBIETY! Czy to jest EDUKACJA?" - pytał, a jego wpis (został już usunięty) zacytował m.in. jeden z liderów Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. "To jest tzw. crossdressing popularny wśród transwestytów i transseksualistów oraz tzw. drag queen. Z tym uczniów oswaja polska szkoła" - napisał na TT K. Bosak.

Zuzanna Murat jest przewodniczącą samorządu uczniowskiego w V LO w Lublinie. - Akcja była pomysłem samorządu. Jest organizowana od kilku lat. Wszystkie takie akcje przebierania się, w tym choćby Dzień Piżamy, odbywają się za zgodą pana dyrektora. To jest po prostu dobra zabawa. W naszym liceum jest to na porządku dziennym - tłumaczy szefowa samorządu.

Nie trafiają do niej zarzuty, że to promowanie środowiska LGBT. - Sama namawiałam chłopaków, żeby się przebrali. To naprawdę fajna zabawa, można się dużo pośmiać. A do tego, kto przebrany, ten tego dnia nie jest pytany - mówi Zuzia.

"Wpychanie się z butami w życie naszej szkoły"

Maciek Gołofit był jednym z tych chłopaków, którzy przyszli do szkoły w spódnicy. - Główną ideą akcji jest to, by wyprowadzić ze szkoły element nudy, który często wkrada się do niej w związku z szarą szkolną codziennością. Tu naprawdę nie ma żadnego podtekstu. Chodzi tylko o dobrą zabawę - tłumaczy Maciej. - Te komentarze w internecie to wpychanie się z butami w życie naszej szkoły. To nie jest fajne - podkreśla Zuzanna - Dla mnie, nawet gdyby ktoś ze środowiska LGBT przebrał się w spódnicę i wyszedł na ulicę, to nikogo nie powinno to obchodzić - dodaje nasza rozmówczyni.

Uczniowie mówią wprost, że ci, którzy ich hejtują, nie znają ich szkoły i chodzących do niej młodych ludzi. - Niektórzy wypowiadają się, nie interesując się tym, co na co dzień dzieje się w naszej szkole. Dochodzi do ignorowania faktów. Pomija się opinie nauczycieli, którzy przecież nad tym wszystkim czuwają - mówi Maciek.

Jak podkreśla, jego mama też chodziła do "Piątki" - już wtedy w Dniu Wagarowicza były przebieranki. - Opowiadała mi, że najłatwiej było jej zawsze przebrać się za mężczyznę, bo podkradała swojemu tacie marynarki. Skoro wtedy nie było problemu, że kobieta przebrała się za mężczyznę, to czemu teraz robić problem z tego, że chłopaki założyli spódnice? - zastanawiają się uczniowie.

A na stronie szkoły, nad galerią zdjęć z "Dnia Spódnicy i Sukienki" z 8 marca, czytamy m.in.: "Niemal 350 uczniów, włącznie z chłopcami, chętnie nałożyli spódnice i sukienki! Szkoła już dawno nie była taka piękna i dawno nie panowała taka radosna atmosfera, jak tego dnia. Samorząd Uczniowski jeszcze raz składa serdeczne życzenia wszystkim Paniom, to Wasz dzień!".

Posłuchaj audycji na ten temat!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (200)
Dzień spódnicy w liceum w Lublinie. Działacze prawicowi zgorszeni
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 41 razy 33

  Panie Bosak powiedz to pan tym kolesiom w czarnych sukienkach ,tym co to lubią z dziećmi ....

 • angelicus

  Oceniono 30 razy 22

  Najwiekszym mentalnym zboczeniem wspolczesnej Polski jest Bosak i jego tepoglowi kolesie na spolke z Rasputinem z Torunia

 • wredny_komuch

  Oceniono 23 razy 17

  Niech ten prawacki buc uważa w towarzystwie Szkotów - otrze się o kilt i zarażenie transwestytyzmem gotowe!

 • endrju1521

  Oceniono 25 razy 17

  Wolę oglądać zgrabne damskie nogi,

  niż bezmózgie ogolone pały!

 • teczowyninja666

  Oceniono 20 razy 16

  Jaka znajomość fachowego nazewnictwa wśród prawicy - transwestyci, crossdressing. Wyczuwam lata niespełnionych marzeń przed telewizorami i z rękoma pod kocykiem.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 19 razy 13

  Prawica zawsze wynajdzie jakiś powód by za miliony cierpieć ból dupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX