W Łodzi przy rekrutacji do przedszkoli będą premiowane zaszczepione dzieci

W Łodzi przy rekrutacji do przedszkoli od przyszłego roku dodatkowe punkty mają otrzymać zaszczepione dzieci - zapowiada tamtejszy magistrat.
Zobacz wideo

To kolejne obok Częstochowy, Gdańska, Katowic czy Warszawy miasto, które w podobny sposób chce premiować kandydatów przy naborze.

Jak zaznacza wiceprezydent miasta Tomasz Trela, zaszczepienie dzieci ma nie być jednak obowiązkowym kryterium. - Chciałbym uspokoić, bo takie informacje pojawiały się w przestrzeni publicznej, że jeżeli dziecko nie będzie zaszczepione, to nie przyjdzie do publicznego przedszkola. Otóż przyjdzie - zapewnia wiceprezydent.

Jednak niekoniecznie tam, gdzie chcą rodzice. A ci we wniosku mają zadeklarować przedszkole pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. O tym, gdzie trafi dziecko decyduje długa lista kryteriów.

- To niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność kogoś z rodziny, rodzina powyżej trójki dzieci, oboje rodziców pracujących albo studiujących w formie dziennej. Odległość od przedszkola w obrębie trzech kilometrów - wylicza Dorota Gryta z łódzkiego magistratu.

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi potrwa od 1 do 19 kwietnia. Wyniki zostaną opublikowane 10 maja.

TOK FM PREMIUM