Atak na byłego prezydenta Siedlec. Zatrzymano mężczyznę, który ugodził nożem Wojciecha Kudelskiego

Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlce został zaatakowany nożem w poniedziałek około 7 rano. Joachim Brudziński poinformował, że policja zatrzymała podejrzanego o atak mężczyznę.
Zobacz wideo

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, poinformował, że funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem wieloletniego prezydenta Siedlec, a dziś radnego PiS sejmiku województwa mazowieckiego Wojciecha Kudelskiego.

Podejrzewany o atak to 38-letni mężczyzna. Został zatrzymany na terenie powiatu siedleckiego w miejscu swojej pracy - powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury prok. Krystyna Gołąbek. 

Z informacji, do których dotarła PAP, wynika, że zatrzymany jest obywatelem polskim.

"Przed kilkunastoma minutami funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który był ostatnim użytkownikiem pojazdu uchwyconego przez monitoring na miejscu zdarzenia i który najprawdopodobniej ma związek z tym zdarzeniem. Z wstępnych ustaleń wynika, że jest to mieszkaniec powiatu siedleckiego; został zatrzymany w Siedlcach" - zaznaczyła prok. Krystyna Gołąbek.

Jak dodała, podejrzewany o napaść na Kudelskiego mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany, ani nie zostały mu postawione zarzuty. Nie wykonywano jeszcze także z jego udziałem czynności procesowych. Prok. Gołąbek zapowiedziała, że "czynności procesowe z udziałem zatrzymanego zostaną podjęte we wtorek po analizie dowodów przez prokuratora".

Były prezydent Siedlec był operowany

Sprawcy ataku poszukiwano od rana. Po ataku, którego dokonano z użyciem noża, były prezydent Siedlec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. - Były prezydent miasta trafił do szpitala z urazami, które w sposób bezpośredni zagrażały jego życiu; obecnie jego stan stabilizuje się - poinformował dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski.

Jak poinformowała w rozmowie z TOK FM prokurator Krystyna Gołąbek, do ataku na Wojciecha Kudelskiego doszło około 7. rano w pobliżu jego domu. Na miejscu prowadzono oględziny, został zabezpieczony monitoring.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018 roku. W wyborach samorządowych zdobył mandat radnego sejmiku mazowieckiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

TOK FM PREMIUM