CBA zatrzymało 11 osób. Chodzi o aferę GetBacku

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali 11 osób w dwóch wątkach śledztwa dotyczącego GetBack.

Jak informuje CBA, chodzi o wątki dotyczące piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania za pośrednictwem łańcuszka firm pieniędzy z GetBack. - Wśród zatrzymanych są byli dyrektorzy i pracownicy jednego z banków oraz osoba współpracująca z Piotrem B., zatrzymanym w czerwcu 2018 r. do tej sprawy - czytamy w komunikacie CBA. Obecnie mieszkania zatrzymanych są przeszukiwane przez agentów biura. - Po zakończeniu czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty - informuje CBA.

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest w kilku wątkach. Dotyczy wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej i przestępstw związanych z obrotem giełdowym. Dotychczas w postępowaniu zarzuty usłyszało 38 osób.

Afera GetBack

Notowana na giełdzie spółka GetBack najpewniej wprowadzała w błąd swoich inwestorów. Spora część z nich ma bowiem problem z odzyskaniem pieniędzy, które zainwestowała w obligacje spółki. Trafiły one w ręce ponad 9 tys. podmiotów - większość z nich to nie profesjonalne instytucje finansowe, a indywidualni inwestorzy. Straty liczone są w setkach milionów złotych. 

TOK FM PREMIUM