Były prezydent Siedlec wraca do zdrowia. W południe Wojciech Kudelski ma być przesłuchany

- Były prezydent Siedlec opuścił już salę pooperacyjną; w tym momencie znajduje się na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej - poinformował dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Kudelski jest przytomny i w pełnym kontakcie, ale jego stan na razie uniemożliwia mu samodzielne chodzenie.
Zobacz wideo

Przesłuchanie Wojciecha Kudelskiego zaplanowano na godz. 12, o czym poinformowała PAP rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek. Prokurator dodała, że jeszcze dziś planowane jest postawienie zarzutów podejrzewanemu w tej sprawie.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

"Stan pacjenta jest stabilny"

- Pan prezydent opuścił obecnie blok operacyjny, opuścił salę pooperacyjną, w tym momencie już znajduje się na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Siedlcach - poinformował dyrektor ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Podkreślił, że pacjent "czuje się dość dobrze".

- Cieszę się, że jego stan się poprawia i udało się przez tą dobę pooperacyjną wyprowadzić go z tego stanu, który w sposób bezpośredni mógł zarażać jego życiu i zdrowiu - powiedział Mioduski. - To nie koniec leczenia, to dopiero początek, jednak optymistycznie możemy powiedzieć, że stan pacjenta jest w tym momencie stabilny - podkreślił.

Zaznaczył, że prognozy co do stanu jego zdrowia są dobre. Ale o ostatecznych wynikach leczenia będzie można mówić dopiera za kilka dni. - Wdrożone w dniu wczorajszym leczenie profilaktyczne, zapobiegające wystąpieniu niebezpiecznych dla życia powikłań, dalej będzie kontynuowane - podkreślił.

Na pytanie dziennikarzy o planowane na godz. 12 przesłuchanie odpowiedział, że "z punktu widzenia medycznego oceniam stan pacjenta na taki, który będzie umożliwiał ewentualnie rozmowę, jeżeli pacjent wyrazi zgodę to (...) takich przeciwskazań nie będzie". Mioduski poinformował, że Wojciech Kudelski jest obecnie przytomny i w pełnym kontakcie, ale jego stan na razie uniemożliwia mu samodzielne chodzenie.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018 roku. W wyborach samorządowych zdobył mandat radnego sejmiku mazowieckiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

TOK FM PREMIUM