Mężczyzna, który ugodził nożem byłego prezydenta Siedlec, może mieć zaburzenia psychiczne

Dejan Apastasi S., który w poniedziałek ugodził nożem Wojciecha Kudelskiego, byłego prezydenta Siedlec, w 2016 roku trafił do szpitala psychiatrycznego po interwencji policji. Jeszcze rok temu na imię miał Marcin.
Zobacz wideo

Na jaw wychodzą nowe informacje dotyczące napastnika, który w poniedziałek zaatakował byłego prezydenta Siedlec i ugodził go nożem. Dejan Apastasi S. może mieć zaburzenia psychiczne. - Są pewne okoliczności, które wskazują, że mógł mieć, bądź może mieć zaburzenia psychiczne - powiedziała PAP Krystyna Gołąbek z siedleckiej prokuratury. Dodała też, że prokuratura nie dysponuje materiałami na temat tego, czy podejrzany leczył się psychiatrycznie.

- Zupełnie irracjonalne zachowanie. Ten mężczyzna przyznał się policjantom, że dokonał tego ataku (...) Prokuratura zapewne przedstawi zarzuty. To będą bardzo poważne zarzuty (..) Była kiedyś jeszcze w 2016 roku jedna z interwencji z udziałem tego mężczyzny. Wówczas został zabrany do szpitala psychiatrycznego - powiedział we wtorek rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka na antenie TVP Info.

Ponadto ponad rok temu w siedleckim Urzędzie Stanu Cywilnego sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec miał zmienić imię Marcin na Dejan Apastasi. - Rok temu ten mężczyzna miał zupełnie inne imię. Na własną prośbę zmienił sobie to imię w urzędzie, dlatego teraz występuje pod takimi danymi - stwierdził Mariusz Ciarka.

Informację tę potwierdziła Agnieszka Świerczewska z komendy policji w Siedlcach. - Została potwierdzona tożsamość osoby zatrzymanej. Mężczyzna jest narodowości polskiej, a z naszych informacji wynika, że imię zmienił na własny wniosek - powiedziała.

Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlce został zaatakowany nożem w poniedziałek około 7 rano. Do ataku doszło około 7. rano w pobliżu jego domu. Po ataku, którego dokonano z użyciem noża, były prezydent Siedlec z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przeszedł operację.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018 roku. W wyborach samorządowych zdobył mandat radnego sejmiku mazowieckiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

Były prezydent Siedlec czuje się lepiej. We wtorek o godz 12 rozpoczęło się jego przesłuchanie

DOSTĘP PREMIUM