Protest rolników zablokuje centrum Warszawy. Stolica szykuje się na komunikacyjny koszmar

W środę w Warszawie przez osiem godzin będą protestować rolnicy. Organizatorzy zgłosili demonstrację, która rozpocznie się na placu Zawiszy; po kilku godzinach manifestanci przejdą na rondo Dmowskiego. Stołeczny ratusz ostrzega mieszkańców przed dużymi utrudnieniami w ruchu.
Zobacz wideo

Ogólnopolski ruch rolników AGROunia zawiadomił stołeczny ratusz o zamiarze zwołania zgromadzenia publicznego, które rozpocznie się o godz. 8 na placu Zawiszy. Przedstawiciele rolników zamierzają protestować na skrzyżowaniu do godz. 13, a następnie przejść Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego.

Manifestacja ma zakończyć się o 16, a liczbę jej uczestników określono na 2000 osób.

Syreny alarmowe

"Dzięki rozmowom warszawskich urzędników z przedstawicielami organizatorów zgromadzenia udało się wynegocjować wcześniejsze zakończenie protestu oraz deklarację pokojowego charakteru manifestacji" - czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

Organizatorzy poinformowali, że jedną z form protestu będzie uruchomienie syren. Sygnał alarmowy ma być nadawany przez rolników około godz.10.

W czasie manifestacji plac Zawiszy będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. O godz. 13 manifestanci przejdą południową jezdnią Alei Jerozolimskich (w kierunku centrum) na rondo Dmowskiego. Tam rozpocznie się druga część protestu, która potrwa do około 16.

Utrudnienia podczas protestu rolnikówUtrudnienia podczas protestu rolników UM Warszawa

 

Zmiany w komunikacji

Podczas protestu i przemarszu zmienią się trasy autobusów i tramwajów, które będą kierowane na objazdy.

W rejonie zgromadzenia, na Ochocie, Woli i w Śródmieściu, na większych węzłach przesiadkowych (m.in. przy dworcu Warszawa Centralna, na rondzie Jerzego Waszyngtona), będą obecni informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego. Na bieżąco będą przekazywać warszawiakom informacje o utrudnieniach spowodowanych protestem.

Na bieżąco informacje o zmianach będą publikowane na stronie www.ztm.waw.pl oraz profilu Warszawskiego Transportu Publicznego na portalu Facebook.

To będzie kolejny duży protest rolników w centrum Warszawy. Poprzedni - również na placu Zawiszy - miał miejsce 13 marca.

TOK FM PREMIUM