Jerzy Owsiak: Nie pytamy o wyznanie, kolor skóry, politykę. Jesteśmy ramionami, które chcą wszystkich przytulić

- My nie pytamy o wyznanie, kolor, politykę czy filozofię. Mówimy: chcesz grać z nami, to graj, a jak nie chcesz, to nie przeszkadzaj. Jesteśmy ramionami, które chcą wszystkich przytulić - mówi w rozmowie z TOK FM Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak otrzymał Nagrodę Specjalną Radia TOK FM. - Tubę dostałem ogromną, aby jeszcze głośniej i dosadniej mówić. Obym przez nią mówił rzeczy dobre – podkreślał, odnosząc się do statuetki, którą otrzymał. Jak dodał w rozmowie z Karoliną Głowacką, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "nie jest ideą jednego gościa". - To idea milionów Polaków. Miejmy ją w sobie i cieszmy się z niej. Nawet to straszne zdarzenie w Gdańsku tego nie zabiło. Nie dajmy sobie tego odebrać przez mowę nienawiści – apelował laureat Nagrody Specjalnej Radia TOK FM.

Przypomnijmy, 13 stycznia podczas tegorocznego finału WOŚP zaatakowany został prezydent Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł po kilkunastu godzinach, w wyniku odniesionych ran.

WOŚP łamie mity o Polakach

Jerzy Owsiak stwierdził, że 27 lat działania WOŚP to "niebywała historia made in Poland". - My nie pytamy o wyznanie, kolor skóry, politykę czy filozofię. Mówimy: chcesz grać z nami, to graj, a jak nie chcesz, to nie przeszkadzaj. Jesteśmy ramionami, które chcą wszystkich przytulić. I przez te 27 lat mam poczucie dobrej roboty, która będzie funkcjonować nawet bez Owsiaka czy całej fundacji. To jest łamanie mitu o Polakach, że jesteśmy niekonsekwentni, że czegoś nie potrafimy. WOŚP to wspaniały, dotykalny twór, którego wszyscy nam zazdroszczą – podkreślił.

Czytaj także: Jerzy Owsiak o "palaczach z Gdańska": Nie pali się książek! Gdyby ktoś zrobił to na moim podwórku...

Jak stwierdził Owsiak, jako Polacy "jesteśmy mistrzami w dyskredytowaniu". - Mam wrażenie, że gdyby Polakom na głowy spadła manna z nieba, to ktoś by wstał i powiedział: na mnie spadła przesolona, a na mnie przypalona. Cieszmy się z tego, co jest, bądźmy z tego dumni – apelował laureat Nagrody Specjalnej Radia TOK FM.

Obejrzyj całą rozmowę Karoliny Głowackiej z Jerzym Owsiakiem:

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM