Siedlce. Areszt dla Dejana S., który zaatakował byłego prezydenta

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Dejana S., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Jedną z przesłanek do zastosowania tymczasowego aresztowania była obawa o popełnienie kolejnego przestępstwa. - Podejrzany w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że po raz kolejny może zaatakować pokrzywdzonego - podkreśliła prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach Agnieszka Tomasiewicz–Celińska.

Kolejną przesłanką jest realnie grożąca podejrzanemu wysoka kara pozbawienia wolności, a także obawa, że "przebywając na wolności, mógłby zacząć ukrywać się i w ten sposób utrudniać postępowanie" - To są główne trzy powody - podkreśliła prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach.

W środę rano prokurator skierował do tego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Dejana S. na okres trzech miesięcy - informowała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prokurator Krystyna Gołąbek.

Powiedziała, że we wtorek prokurator przesłuchał podejrzanego o atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. - Dejan S. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, pełne dziwacznych urojeniowych treści. Na pytanie prokuratora o motyw swojego zachowania stwierdził, że chciał zabić pana Wojciecha Kudelskiego, "bo taki miał plan, bo taka była jego wola - mówiła rzeczniczka.

We wtorek na podstawie materiału dowodowego Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa; S. jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w nadbrzusze - wyjaśniła Gołąbek. Z ustaleń prokuratury wynika, że w przeszłości podejrzany leczył się psychiatrycznie.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

We wtorek były prezydent Siedlec opuścił salę pooperacyjną i został przeniesiony na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Siedlcach. Lekarze określali jego stan jako stabilny.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM