Puszczykowo. Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyją 2 osoby

Na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie pociąg Intercity zderzył się z karetką pogotowia. Ambulansem jechały trzy osoby, dwie z nich zginęły. Ruch kolejowy na odcinku Katowice - Gdynia został wstrzymany.

Jak poinformował PAP rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godz. 15.47 w podpoznańskim Puszczykowie. - W karetkę pogotowia uderzył pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby jadące karetką; kierowca ambulansu przeżył i został przetransportowany do szpitala – nie mamy jednak na razie informacji o jego aktualnym stanie zdrowia – powiedział.

Jak dodał, karetka nie przewoziła pacjenta; podróżowała nią wyłącznie załoga karetki.- Na miejscu działają służby. Będziemy zabezpieczać monitoringi, będziemy ustalać, w jaki sposób i dlaczego ta karetka znalazła się na przejeździe kolejowym przed jadącym pociągiem - mówił Borowiak.

Puszczykowo. PKP: Urządzenia działały prawidłowo 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo - poinformowało PKP. W komunikacie PKP potwierdziło, że pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia - podano w komunikacie. Jak dodano, na odcinku pomiędzy Luboniem a Mosiną ruch pociągów został wstrzymany, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Jarocin lub Ostrów Wielkopolski.

DOSTĘP PREMIUM