CBA zatrzymało dyrektora szkoły muzycznej w Warszawie. Chodzi o łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w śledztwie korupcyjnym. Zatrzymanemu dyrektorowi warszawskiego zespołu szkół muzycznych i pracownicy tej szkoły Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty przyjmowania łapówek.
Zobacz wideo

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził w piątek (5 kwietnia) PAP, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury biura i warszawska prokuratura okręgowa prowadziły śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach samorządowych w Warszawie i podjęcia się pośrednictwa w zamian za korzyść majątkową. W drugim wątku śledczy badali możliwość przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną.

- W toku śledztwa agenci zatrzymali dwie osoby. Przeszukali mieszkania i miejsca pracy obu tych osób - powiedział Brodowski.

Zarzuty dla zatrzymanych

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński powiedział PAP, że po doprowadzeniu obu osób prokurator przedstawił dyrektorowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie Pawłowi S. zarzuty przyjęcia 17 tys. zł korzyści majątkowych w kwocie oraz żądania kolejnych 13 tys. zł od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie szkoły. - Czynów tych miał się dopuścić w związku z pełnioną funkcją publiczną w okresie od listopada 2017 roku do maja 2018 roku - wyjaśnił rzecznik.

- Sekretarce szkoły Joannie J. prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa przez przyjęcie tych korzyści majątkowych i przekazanie pieniędzy dyrektorowi - powiedział Łapczyński. - Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karami do 8 lat pozbawienia wolności - dodał.

Rzecznik prokuratury zaznaczył, że rozpoczęte w czwartek czynności z zatrzymanymi przez CBA osobami prowadzący sprawę prokurator będzie kontynuował w piątek. Po ich zakończeniu zdecyduje czy i jakie środki zapobiegawcze zastosować wobec nich.

Według prokuratury sprawa będzie się rozwijała i to nie są ostatnie zatrzymania i zarzuty w tym śledztwie.

TOK FM PREMIUM