Marek Falenta zatrzymany. Brudziński gratuluje policji: Jak zawsze dała radę

Marek Falenta, skazany za aferę podsłuchową biznesmen, został zatrzymany.
Zobacz wideo

O zatrzymaniu Marka Falenty poinformował na Twitterze Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. - Tak jak mówiłem, polska policja jak zawsze dała radę. Marek Falenta zatrzymany. Słowa uznania kieruję do funkcjonariuszy zaangażowanych w tę akcję - napisał Brudziński.

Marek Falenta był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.  W marcu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o wydaniu za biznesmenem listu gończego, po tym, jak Marek Falenta nie stawił się do więzienia. Jest skazany na 2,5 roku więzienia. Obrońcy biznesmena złożyli kasację do Sądu Najwyższego, czekają także na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, do którego w styczniu ubiegłego roku trafił wniosek o ułaskawienie Falenty.

Opozycja była oburzona

Politycy opozycji w wypowiedziach medialnych sugerowali, że służby celowo nie przykładały się do poszukiwań Marka Falenty. Opieszałość działania policji krytykował też w radiu TOK FM były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. - Jest w tym coś zaskakującego, że osoba, nad którą ciąży wyrok sądowy w takiej sprawie, a dzięki działaniom dziennikarzy jest podejrzana, że nie wyjawiła całej prawdy o procederze i zleceniodawcach, że taki człowiek po wyroku sądowym znika z Polski i nikt go nie pilnuje - mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką.

Afera podsłuchowa

Afera podsłuchowa, za którą stał Marek Falenta, została ujawniona w 2014 roku, przez tygodnik "Wprost". Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. na zlecenie biznesmena w warszawskich restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych ministrów: Bartłomieja Sienkiewicza, Radosława Sikorskiego, Elżbietę Bieńkowską, ale także Mateusza Morawieckiego. Obecny premier, przypomnijmy, był wtedy prezesem banku BZ WBK, zasiadał też w Radzie Gospodarczej przy Premierze Donaldzie Tusku. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Marek Falenta zatrzymany. Brudziński gratuluje policji: Jak zawsze dała radę
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 2

  Ha ha dwa i pół roku- dobre!! Za dobre sprawowanie oraz współpracę z prokuraturą posiedzi sobie w "sanatorium" góra roczek i wyjdzie aby wydawać swoje nazwijmy to ciężko zarobione pieniądze!!

 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwny ten ktaj...

  Za nagranie Rywina, siedział Rywin, a nie Michnik.

  Czy to było "legalne" nagranie ?

  A tak na marginesie, politycy maja swoje "czyste" gabinety,

  więc nie muszą o szwindlach rozmawiać w knajpach.

 • Oceniono 3 razy 1

  Falenta zgodnie z wyrokiem trafi do pierdla, ale dzięki nagraniom durny ludek mógł posłuchać gdzie i jak głęboko mają go zawodowi koryciarze zwani politykami i za to należy mu się warunkowe zwolnienie przed czasem.

 • magnolia1234567890

  Oceniono 2 razy 0

  I gdzie ta wdzięczność? Wszak to on załatwił PO a wybory wygrał PIS. Ciekawe na czyje zlecenie?

 • magnolia1234567890

  Oceniono 2 razy 0

  No to teraz czas na uniewinnienie. Boicie się co ona ma na Was?

 • kokokotek

  Oceniono 2 razy 0

  w zeszlotygodniowym numerze NIE jest wywiad z Falenta, ktory mowi ze
  -wcale sie nie ukrywa
  -policja wie gdzie jest
  -ma uowe z pisem ze nie bedzie siedzial, podaje tez pare szczegółów tej umowy
  wiec hest czego gratulowac a reszte zobaczymy, na teraz zas widzimy ze piszacy dla toku ignoruja NIE,, z obrzydzenia zapewne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX