Strajk nauczycieli. Protestuje też szkoła wiceministra edukacji Macieja Kopcia, jedno z najlepszych liceów w Polsce

XIII LO w Szczecinie to jedna z najlepszych szkół w kraju. Przez lata pracował tam Maciej Kopeć, który jest zastępcą minister edukacji Anny Zalewskiej. Dziś w szkole rozpoczął się bezterminowy strajk.
Zobacz wideo

XIII liceum w Szczecinie wielokrotnie uznawane było za najlepszą szkołę średnią w Polsce (m.in. w latach 2016-2018). Przez lata w placówce pracował obecny wiceminister edukacji - Maciej Kopeć (w latach 2006-2008 był Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty). Ani nauczyciele, ani dyrekcja placówki z mediami rozmawiać nie chcą. Jednak, jak relacjonuje reporter TOK FM, poza mikrofonem przyznają, że Maciej Kopeć był cenionym nauczycielem historii i bardzo dobrym wychowawcą. Nigdy w szkole nie manifestował swoich poglądów politycznych.

Dziś w szkole rozpoczął się strajk. Akcja protestacyjna zbiegła się z zaplanowanymi już dawno rekolekcjami.Ale przed jedną z klas reporter TOK FM spotkał uczniów. - Jesteśmy w klasie biologiczno-chemicznej. Mamy to szczęście, że pani dyrektor uczy biologii, a pani dyrektor nie strajkuje, więc chyba będziemy mieli biologię. Więc chyba dlatego wszyscy przyszli - tłumaczy jedna z uczennic. 

Uczniowie XIII LO okazali wsparcie dla protestujących nauczycieli. Przed wejściem do szkoły pojawiły się hasła: Jesteśmy z Wami; Trudna praca, godna płaca.

Podobne wyrazy wsparcia były widoczne też przed innym szczecińskim liceum. Napisy "Uczniowie wspierają nauczycieli" i "Jesteśmy z wami - uczniowie", zobaczyć można przed IX Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Monte Cassino.

Strajk nauczycieli. Czytaj relację na żywo>>>

Z danych Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, że akcja protestacyjna dotyczy ok. 80 procent szkół i przedszkoli. Rozpoczęty dziś strajk to protest bezterminowy.

TOK FM PREMIUM