Nauczycielu, strajkujesz? Niech Twój protest nie idzie na marne! Powiedz nam, co trzeba zmienić, by w polskiej szkole było lepiej

Trwa największy od lat strajk nauczycieli, który stał się okazją do debaty o tym, jak powinna zmienić się polska szkoła i system nauczania, by były lepsze, efektywniejsze, nowocześniejsze. Jeśli dziś strajkujesz, powiedz nam, co powinno się stać, by było lepiej!
Zobacz wideo

Z inicjatywą zbierania głosów strajkujących nauczycieli wyszedł na antenie TOK FM prof. Grzegorz Mazurkiewicz z Zakładu Przywództwa i Zarządzania w Edukacji Instytutu Spraw Publicznych UJ, jeden z twórców systemu oceny pracy szkół.

Zamarzyła mi się taka sytuacja, że wszyscy nauczyciele, którzy strajkują, nagrywają swoimi smartfonami wypowiedzi. Mówią w nich, dlaczego strajkują, co im się nie podoba w szkole, jakie mają pomysły. I wrzucają to do sieci. Z tego się robi olbrzymie archiwum, które podczas rozmów jest analizowane, dzięki czemu pojawia się jakaś nowa jakość

- tłumaczył. I dodał: to mogłoby dać potężną energię systemowi i ludziom.

ZRÓBMY TO! Nauczycielu! Nauczycielko! Jeśli rozpoczęliście dziś strajk, powiedzcie nam, co chcielibyście zmienić w szkole, w sposobie nauczania, w edukacji, w całym systemie!

Podzielcie się z nami swoimi obserwacjami - jak nikt znacie bolączki polskiej edukacji, szkołę obserwujecie od podszewki, na co dzień zmagacie się z problemami. Wykorzystajmy ten czas na debatę o tym, co TRZEBA ZMIENIĆ, by szkoła przestała być bolączką, a zaczęła być możliwością. 

NAGRAJCIE FILM, NAGRAJCIE DŹWIĘK, NAPISZCIE DO NAS NA FACEBOOKU - wejdźcie TUTAJ

NAGRYWAJCIE OPINIE - użyjcie aplikacji MIKROFON TOK FM (TUTAJ można ją pobrać)

Wspólnie stworzymy bazę wiedzy - to szerokie archiwum postulatów, pomysłów i podpowiedzi. 

Tematowi strajku nauczycieli będzie też poświęcona poniedziałkowa audycja Mikrofon TOK FM. Numer telefonu do studia w czasie programu: 22 44 44 044, mail: mikrofon@tok.fm.

TOK FM PREMIUM