Prokuratura: Zatrzymano byłego dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych Lecha M.

Żandarmeria zatrzymała we wtorek trzy osoby, w tym byłego dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Lecha M. - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Chodzi o organizację "Air Show" w Radomiu w latach 2010-2015.
Zobacz wideo

Jak wskazali śledczy, w sprawie doszło do szeregu nieprawidłowości związanych z wyborem organizatora pokazów lotniczych oraz nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami na organizację "Air Show". Podejrzewani mają usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości.

Jak przekazał prokurator Łukasz Łapczyński, obok Lecha M. zatrzymano również: szefa oddziału ekonomiczno-finansowego dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych Dariusza M. i prezesa zarządu stowarzyszenia SWAT płk rez. Ryszarda P.

Zatrzymań dokonano w toku prowadzonego przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwa w sprawie m.in. niedopełniania obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego w latach 2010-2015 przy organizacji "Air Show".

Prokurator Łapczyński zapowiedział też, że czynności procesowe z zatrzymanymi oficerami będą wykonywane we wtorek po doprowadzeniu do prokuratury.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Gen. Lech M. zatrzymany
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, ze Płaszczak kupił od hamerykanów 4 nowe taksówki powietrzne typu S-70i Black Hawk dla VIP-ów za jedne 700 baniek, stara flota wytłukła się na przeróżnych drzewach, a jakoś do domu po popijawie trzeba wracać.

 • annx78

  0

  Księżyc Kaczyński chciał minąć i znów wraca...

 • honkers

  Oceniono 2 razy 0

  A wszystko z tego powodu że nie zlecił on organizacji tego święta Macierewiczowi - albo Błaszczakowi i nie pod patronatem Kaczyńskiego (zgroza). O jakich przetargach kaczyści mówią - przecież teraz odbywa się to bez żadnych przetargów byle dać zarobić PiSiowi.

 • Doniec83

  Oceniono 2 razy 0

  Lapczynski? To nie jest przypadkiem ziobrowy prokurator, ten który ścigał dziennikarza Newsweek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX