Prokuratura: Zatrzymano byłego dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych Lecha M.

Żandarmeria zatrzymała we wtorek trzy osoby, w tym byłego dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Lecha M. - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Chodzi o organizację "Air Show" w Radomiu w latach 2010-2015.
Zobacz wideo

Jak wskazali śledczy, w sprawie doszło do szeregu nieprawidłowości związanych z wyborem organizatora pokazów lotniczych oraz nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami na organizację "Air Show". Podejrzewani mają usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości.

Jak przekazał prokurator Łukasz Łapczyński, obok Lecha M. zatrzymano również: szefa oddziału ekonomiczno-finansowego dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych Dariusza M. i prezesa zarządu stowarzyszenia SWAT płk rez. Ryszarda P.

Zatrzymań dokonano w toku prowadzonego przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwa w sprawie m.in. niedopełniania obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego w latach 2010-2015 przy organizacji "Air Show".

Prokurator Łapczyński zapowiedział też, że czynności procesowe z zatrzymanymi oficerami będą wykonywane we wtorek po doprowadzeniu do prokuratury.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM