Były dowódca generalny rodzajów sił gen. Lech M. zbrojnych usłyszał zarzuty. Chodzi o blisko 8 mln złotych

Trzy osoby, w tym b. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Lech M., usłyszały zarzut m.in. przywłaszczenia mienia znacznej wartości w związku z organizacją pokazów lotniczych "Air Show" w Radomiu. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.
Zobacz wideo

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, oprócz gen. Lecha M. prokurator postawił zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości szefowi oddziału ekonomiczno-–finansowego dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych Dariuszowi M. i prezesowi zarządu stowarzyszenia SWAT płk rez. Ryszardowi P.

Łączna kwota stanowiąca nielegalnie zadysponowane mienie, wyniosła niemal 8 mln zł. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Wszyscy trzej zatrzymani we wtorek mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Ponadto Dariusz M. został zawieszony w czynnościach służbowych.

Podstawą do zainteresowania się przez śledczych sprawą organizacji radomskiego Air Show była publikacja portalu niezalezna.pl z 2015 roku, w której poinformowano, że  "impreza lotnicza w Radomiu organizowana jest za publiczne pieniądze, (...) zyski z organizacji imprezy czerpie niemal wyłącznie Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne 'SWAT'".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM